خرید تجهیزات الکترونیک

سلام خدمت شما استاد گرامی
من خوشبختانه آموزش شما را خریداری کردم و الان قصد خرید تجهیزات برای آزمایش قبل از شروع آموزش را دارم
در لیستی که نماتک ارایه کرده بود به سبد خرید اضافه کردم ولی بعضی از قطعات موجود نبود و نوع اصلی آن نیز مشخص نبود میخواستم کمک کنید تا به اشتباه خرید نکنم
Screenshot_2023-04-16-15-21-42-240_com.android.chrome
Screenshot_2023-04-16-15-22-11-718_com.android.chrome
Screenshot_2023-04-16-15-18-36-551_com.android.chrome

فقط یه مشکل که پروگرامر avr قیمتش کمی بالاست میخواستم بدونم لزوم داره یا خیر

و آیا عکسی که گذاشتم از برد آموزشی stm32f030f درست هست و کیت همین است یا خیر و قیمت آن تقریبا چند هست چون در سایت ها نیست

و میخواستم بدونم قیمت برد آموزشی lpc1768 که در لیست نماتک بود با همین عکس مطابقت دارد و همین بورد است و قیمت آن چند است

و در کل آیا لزوم دارد تمام این مجموعه را خریداری کرد چون مشکل در محدودیت بودجه است

ممنون میشم راهنمایی کنید

؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام جناب مهندس

https://eshop.eca.ir/ساخت-ایران/15767-پروگرامر-میکروکنترلرهای-avr-ایرانیک.html

این پروگرامر avr مناسب می‌باشد یا خیر

https://eshop.eca.ir/بردهای-خانواده-آردوینو-arduino/7389-شیلد-پروگرامر-isp-آردوینو-uno-مناسب-برای-پروگرام-avr-و-بوت-لودر.html

یا این مدل
چون پروگرامر avr mkll موجود نیست

مهندس لطفا راهنمایی کنید
ممنون میشم

سلام دوست عزیز، متاسفانه با توجه به آشفتگی بازار، تهیه کردن همه موارد ذکر شده در بسته کمی سخت شده قیمت ها هم بسیار زیاد شدن. متاسفانه امکان معرفی مجموعه خاصی از سمت ما وجود نداره. چند سایت خیلی معروف وجود دارن در زمینه تهیه قطعات الکترونیکی مثل جوان الکترونیک و eca و یا کویر الکترونیک و … سعی کنید از سایت های قدیمی و معتبر قطعات رو تهیه کنید و حتما نظرهای کاربران دیگر رو هم بخونید.

در مورد اینکه در ابتدا چه مقدار از قطعات رو باید تهیه کنید هم به نظر من با توجه به گرانی های اخیر و محدودیت بودجه که اشاره کردید بهش، به نظر قطعات رو بسته به نیازتون بگیرید.
داشتن یک مولتی متر خیلی کمک میکنه به شما و اگر نداشته باشید سخت میشه. سعی کنید حتی شده یک مدل ساده اش رو تهیه کنید.
یک bread board و تعدادی سیم و مقاومت و خازن و ال ای دی و ترانزیستور و … رو داشته باشید خیلی بهتر هست ولی میتونید برای هر آزمایش جدا جدا تهیه کنید. ما خیلی از آزمایش ها رو با سنسورها و ماژول های مختلف انجام میدیم و بسته به نیاز خودتون خوبه به تهیه کنید که بتونید خودتون آزمایش رو انجام بدید.
برای فصل بعد، فقط داشتن یک arduino کافی هست. الان پروگرمر avr و خود avr و ماژول های arm و … رو لازم نیست تهیه کنید.
فقط یک arduino داشته باشید برای شروع کاملا کافی هست. تغذیه اون هم وصل میشه به کامپیوتر و حتی منبع تغذیه لازم ندارید.
فصل arduino رو که کامل گذروندید، حالا دید خیلی بهتری خواهید داشت برای ادامه مسیر.
برای فصل سوم نیاز به آی سی avr دارید و پروگرمر اون.
برای فصل مربوط به arm هم نیاز به ماژول های arm دارید و یک پروگرمر jlink

داشتن یک منبع تغذیه قابل تنظیم پیشنهاد میشه ولی لازم نیست. در ابتدا خود usb کامپیوتر به شما 5 ولت میده و برای ولتاژ های دیگه میتونید از باتری یا آداپتور استفاده کنید.
داشتن اسیلوسکوپ و سیگنال ژنراتور لازم نیست و بعدا اگر به مدارهای آنالوگ علاقه داشتید میتونید تهیه کنید.

مهندس تشکر از شما
واقعا ممنون

ولی یک سوال خدمت شما داشتم

که من در بالا پیام شما دو لینک از سایت eca گذاشتم که دومدل از پروگرامر arm هست
اون مدل که خودتون گفتید موجود نیست
ببینید این دو مدل خوب هست یا خیر و اگر گزینه بهتری با قیمت مناسب سراغ دارید لینک رو برام بزارید لطفا

این دو لینک یکی مطعلق به اردوینو هست و او یکی از شرکت دیگه ببینید کدوم خوبه اگر هیچ کدوم یه مدل پیشنهاد بدید و حداقل امکانات لینک رو قرار بدید
ممنون

در رابطه با هدر بورد lpc1768. که متاسفانه به کل پیدا نمیشه ولی در سایت eca. یه بورد به نام کاتالیستlpc1768 موجود هست آیا این همون هست یا خیر
از لحاظ شکل بسیار شبیه هستند

یکی از پروگرمر ها که شیلد آردوینو هست به نظر مناسب کار عام نیست ولی مورد دوم به نظر مناسب میاد اگر usbasp باشه. (که به نظر هست)
ولی با توجه به تنوع پروگرمرها و فروشنده ها، حتما حتما مطمئن بشید که روی سیستم عامل شما کار میکنه و اینکه با نرم افزار codevision هم همخوانی داره و میتونید از داخل خود برنامه پروگرم کنید. بهترین مدل mk2 هست اگر پیدا کنید و گزینه بعدی usbasp هست. باید ISP رو هم ساپورت کنه هر مدلی که تهیه میکنید.
در مورد برد کاتالیست lpc1768 هم در اینترنت سرچ کردم و موردی که پیدا شد به نظر مناسب میاد. مهم این هست که خود میکرو با مدار راه اندازی اولیه اش وجود داشته باشه روی برد و بقیه پین ها بیان بیرون برد.