خرید تجهیزات الکترونیک

سلام جناب مهندس
این برد کاتالیست لینک تون در سایت eca براتون ارسال میکنم

https://eshop.eca.ir/ساخت-ایران/7327-برد-کاتالیست-lpc1768.html

ببینید مناسب می‌باشد آیا :pray::pray::pray::pray::pray::rose::rose::rose:

ببخشید مهندس این مدل با نرم افزار PROGISP
برنامه ریزی میشود و چیزی به نام کدویژن ندارد

Codevision

AVR_PROGRAMMER_USER_GUIDE.pdf (1.9 مگابایت)

بفرمایید کاتالوگ محصول پروگرامر avr شرکت ایرانیم
همون پروگرامر که داریم. در موردش بحث میکنیم

با تشکر فراوان
لطفا برسی کنید

مهندس یه مسئله دیگه که برد کاتالیست lpc1768,0 که داریم برسی میکنیم با نرم افزار flash magic پروگرام میشه بدون پروگرامر و با USB خودش پروگرام میشه

مهندس جان طبق صحبت های فورواد شده شما توسط بنده .
مسئله ای است که من تمامی قطعات را تمام و کمال تهیه کردم و حتی تمامی پروگرامر ها را به غیر از AVR MKII و سوال اینجاست که آیا نیازی به lpc 1768 هست چون بورد stm32 رو که برای arm هست تا جای که می‌دونم گرفتم
و سوالی که دارم اینه که تفاوتش در چیست و نیازی هست یا همون stm 32 کافیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فقط میخواستم بدونم که چون lpc 1768قیمت بالایی دارد تفاوت آن با stm32 چیست و اگر میشود با همان آموخت . اگر هم که خریدن آن خیلی به آموزش کمک میکند هم که مشکلی نیست و خریداری میکنم

لطفا مهندس اگر بتونید سریع پاسخ بدید واقعا ممنون میشم

مهندس من واقعا هم از آموزش شما هم از پاسخ‌ گویی شما نهایت سپاس را دارم :pray::pray::pray::pray::pray::pray::rose::rose::rose::rose:

؟؟؟

حالا مهندس شما زحمت بکشید من توضیحات کامل در مورد همین کاتالیست lpc 1768 براتون ارسال کردم که در لینک ها موجود است
ببینید مورد تایید جناب عالی هست یا خیر ؟!

سلام دوست عزیز، برد کاتالیست lpc1768 رو دیدم. مناسب هست.
در مورد اینکه تبلیغ میشه که این برد نیاز به پروگرمر نداره هم به نظر من توجه به تبلیغاتش نکنید.
تبلیغ اشتباه نیست ولی با روشی که خود برد به شما داده برای هربار پروگرم کردنش شما با یک سری مراحل رو طی کنید که باعث میشه برای هر تغییر کوچگ مجبور بشید که نزدیک ۱ یا ۲ دقیقه صبر کنید که برای تمرین کردن و آموزش به هیچ عنوان مناسب نیست.
به نظرم شما حتما پروگرمر jlink تهیه کنید برای میکرو سری lpc

در بسته آموزشی ما میکروهای دو شرکت تولید کننده مطرح رو استفاده میکنیم. یکی سری lpc هست که ساخت فیلیپس هست و دیگری سری stm32 که ساخت شرکت st هست و هردو زیاد استفاده میشن. پیشنهاد میکنم اگر محدودیت خاصی ندارید، هردو رو تهیه کنید. ولی من همیشه میگم که عجله نکنید. بسته رو شروع کنید. آردوینو و اصول اولیه رو فرا بگیرید و بعد شروع کنید تجهیزات بیشتر بخرید.
به این نکته توجه کنید که ما در بسته برای پروگرم سری lpc از پروگرمر jlink استفاده میکنیم و برای سری stm32 از پروگرمر stlink استفاده میکنیم.

نوع پروگرمر به نظر usbasp هست که مشکلی نداره. در مورد codevision میتونید از فروشنده بپرسید که مطمئن بشید ولی تا جایی که خاطرم هست کدویژن خودش از usbasp پشتیبانی میکنه.

بله تشکر

کاملا متوجه شدم