مبدل usb به سریال

سلام.
دوستانی که مبدل usb به سریال رو از سایت eca گرفتین احیانا به مشکلی برای نصب نخوردین؟؟من هرکاری میکنم توسط ویندوز شناسایی نمیشه.انواع درایور ها رو نصب کردم انواع روش ها رو امتحان کردم ولی اصلا نمیتونه بخونه و همون اول اخطار usb not recognized میزنه.لینک رو زیر گذاشتم که مناسب ویندوز 10 هست.
و اینکه استاد نمیشه از یک پورت مجازی برای اتصال به نرم افزارهای putty و realterm استفاده کرد؟سعی کردم این کارو بکنم ولی نشد
https://eshop.eca.ir/ماژول-مبدل-و-واسط/3378-کابل-مبدل-usb-به-سریال-pl2303ta-usb-to-ttl-سازگار-با-win10.html

سلام دوست عزیز، متاسفانه قطعات متفرقه بسیار زیادی در بازار وجود داره و این مشکلات پیش میاد. بسیاری از پروگرمر ها و مبدل ها برای ویندوز ۷ به خوبی کار میکنن ولی از ۱۰ به بعد خوب کار نمیکنن. من معمولا یک ویندوز ۷ همیشه دارم که درگیر این مشکلات نشم.
متوجه سوال دوم شما نشدم. نرم افزار های putty و realterm کارشون این هست که داده ها رو از یک پورت سریال میخونن و نمایش میدن و میتونن داده ارسال هم بکنن. از اونجایی که کامپیوتر های امروزه دیگه پورت سریال ندارن، ما از مبدل های usb به سریال استفاده میکنیم که در واقع میان یک پورت سریال مجازی ایجاد میکنن ولی در واقع پورت usb رو استفاده میکنن و باعث میشن که شما بتونید میکرو رو وصل کنید به اون نرم افزار ها.