شناسایی قطعه اس ام دی

نمونه سالم از این دستگاه دارید؟

تست ها رو خارج از مدار انجام دادید؟ باید قطعه رو باز کنید و بیرون مدار تست بگیرید تا نتیجه تست درست باشه.
مقاومت بین پایه ها رو هم اندازه بگیرید (اگر وجود داره)
این قطعه بین دو تا track مونتاژ شده. لطفا ولتاژ این track ها رو هم ببینید چیا هستن. به نظر یکطرفش رفته به گراند. اونطرفش چی؟
می تونید این قطعه رو از دستگاه سالم باز کنید و ببینید که عملکردش به هم میریزه یا نه؟ با توجه به نحوه جاگیریش به نظر نقش محافظ یا نویزگیر داره. به نظر نمیاد که داره تاثیری روی ولتاژ یا جریان اصلی میذاره.
در مورد پیدا کردن قطعه هم در فصل آلتیوم کامل توضیح دادیم که چطوری قطعه ای که کتابخانش رو پیدا نمی کنید رو خودتون بسازید.

اینجا هم چند تا قطعه دیگه که marking روشون c5d هست رو آورده:
C5D - SmdCode Search - Marking Codes

@Mehrad#1955 این قطعه دو تا پایه اش به گراند متصل هستن و یک پایه اون به وی سی سی متصل هستش

@Mehrad#1955 بله جناب مهندس نمونه سالمش رو هم دارم

تست دیود ازش بگیرید و ببینید رفتار دیودی بین پایه هاش هست یا نه و اینکه ولتاژ بین پایه هاش رو هم چک کنید. وقتی دستگاه خاموش هست، اون دو پایه ای که به گراند وصل هستن، اتصال کوتاه هستن؟

2020-07-08/1594181538-479383-img-20200707-wa0003.jpeg
با سلام و خسته نباشید بزرگواران کسی میدونی این قطعه که شبیه ترانزیستور هستش چیه توی اینترنت سرچ زدم پیدا نشد شماره قطعه C5D نوشته شده روش

این یک میکروفن مشتی بیسیم هستش میخوام از روی این میکروفن ب2020-07-09/1594300861-646128-111.jpeg
سازم

@Mehrad#1966 سلام استاد روزتون بخیر و خوشی . استاد من تست دیود ازش کرفتم وقتی که پراپ قرمز رو روی پایه تکی گذاشتن( بدون وجود جریان ) عدد 709 رو نشون میداد و وقتی که پراپ ها رو برعکس کردم عدد 407 رو ملتی متر نشون داد . و در زمانی که جریان بهش اعمال کردم عددی متغیر داد

با این مارکینگ کد و پکیج sot23 اگه اشتباه نکنم یا رگولاتور خطیه یا دیود سوییچینگ.چون دوتا پایه هاشم بنظر به گراند برد رفتن انگار دوتا دیود کاتد مشترک تو یه پکیج هست.البته با راه پیشنهادی مهندس معین میشه فهمید.چیزی دستگیرتون شد؟

@Mehrad#1966 و سوال بعدی اینه که این قطعات رو توی آلتیوم دیزاینر چطوری پیدا کنم بعد از شناسایی که شما لطف بکنید و بمن بگین چی هستش

فکر کنم پیدا کردم قطعه رو:
http://www.eric1688.com/product.aspx?id=379098
روش هم نوشته c5d
اینجا هم یک دیتاشیت هست که برای یک دیود خیلی سریع هست که روش نوشته c5d (به نوشته روی قطعات marking میگن)
https://html.alldatasheet.com/html-pdf/57602/CENTRAL/CMPD914/246/1/CMPD914.html

سلام. پیدا کردن قطعات کوچک با استفاده از نوشته روشون کار سختی هست. باید سعی کنید متوجه بشید که این قطعه دقیقا چی هست و کارش در مدار چی هست. با استفاده از مولتی متر سعی در تحلیل مدار کنید. در این پکیج، فقط ترانزیستور تولید نمیشه. قطعات دیگه ای هم هستن.