تجهیز قابل حمل برای اندازه گیری سرعت هوای حامل ذرات جامد ریز

در بخشی از کارخانه یک داکت وجود دارد که توسط فنی که در انتهای آن نصب شده وظیفه حمل سنگ آهن (با ابعاد 500 میکرون و ریز تر) با استفاده از جریان هوا را بر عهده دارد. بنابراین با یک سیال گازی حاوی ذرات فلزی روبرو هستیم. هدف به دست آوردن سرعت سیال می باشد. قطر داکت بسیار بزرگ بوده و همچنین امکان نصب تجهیز دائمی روی آن وجود ندارد. بنابراین نیاز است که با یک تجهیز پرتابل سرعت هوا اندازی گیری شود. به دلیل وجود ذرات معلق استفاده از Hotwire anemometer وجود ندارد. همچنین به دلیل این که دسترسی به فضای داخلی داکت از طریق مجرای بسیار کوچک ممکن است امکان استفاده از vane anemometer هم وجود نداره. من می خوام با استفاده از لوله پیتوت و یه فشار سنج دیفرانسیلی اندازه گیری سرعت سیال رو انجام بدم. گیج فشاری که روی بدنه داکت نصب شده (فشار استاتیک) تقریبا برابر -40 میلی بار (فشار داخل داکت منفی) هست.
این لینک تجهیزی است که من می خوام اندازه گیری رو باهاش انجام بدم:
testo 510i differential pressure measuring instrument with smartphone operation | Smart world heating | Smartworld | Aktionen | Website | Testo international
و سوال اینه که 1 - آیا این تجهیز مناسب این کار هست ؟ 2- آیا راه حل مناسب تری وجود داره؟ 3- در صورت استفاده از این تجهیز در قسمت محاسبه سرعت از روی فشار دینامیکی چگالی سیال رو باید هوا در نظر بگیرم یا به این دلیل که ذرات ریز جامد در اون هستند باید تصحیحی اعمال بشه؟

لطفا جناب مهندس لطفی یا هر یک از دوستان که تجربه دارند راهنمایی بفرمایید. با تشکر