طراحی سایت و دانش آن برای اینترنت اشیا

ببخشید برای طولانی شدن متن و سوالات. من در واقع منتظر پاسخ شما هستم، تا یک تصمیم مهم رو بگیرم.

در واقع استخدام شخصی که بتونه اپلیکیشن موبایلی رو با هر ابزار دلخواهی طراحی کنه کفایت می کنه یا خیر. و اینکه آیا هزار تا ماجرا دیگه وجود نداشته باشه. و برای مثال شخصی که با react native آشناست، میتونه تمام نیازهای اون طرف قضیه که مربوط به الکترونیک نیستش رو کامل برام مهیا کنه یا نه؟ و دوباره داستان های دیگه ای در کار نباشه.
من می خوام یادگیری html,css و جاوااسکریپت و php رو با یه ترفندی از سر خودم وا کنم.
و با دانش طراحی اپلیکیشن با هر ابزار ممکنی روی این طرف قضیه سرپوش بذارم. آیا این کار ممکن هست یا خیر؟
در واقع شما فرض کنید که با هر ابزار ممکن ما توانستیم این اپلیکیشن رو بسازیم. حالا با استخدام شخص دومی باشه، یا اصلا نرم افزاری وارد بازار شده که باهاش میتونی مثلا حتی بدون برنامه نویسی بتونی اپ تولید کنی
اگه اینطوری باشه، دیگه نیازی به دانستن زبان های مربوط به طراحی سایت نیست؟ و چندان ضرورتی ندارد؟

خیلی ممنون از پاسخ تون. پس اگه شخص دیگری برای من اپلیکیشن اندروید و یا ios بتونه بنویسه که بتونه به سرور mqtt وصل بشه. دیگه نیازی به درگیر شدن با html,css و جاوااسکریپت و php ندارم.
در واقع همون اپلیکیشنی که در گوشی نصب میشه و به سروری که از mqtt پشتیبانی میکنه و بروکر و ماسکیتو روی آن نصب هستش، کفایت می کنه و این طرف قضیه کامل حل میشه. نمی دونم منظورم رو خوب توضیح دادم یا نه. ولی اگه بخوام ساده تر بگم منظورم اینه که می خوام با یک اپلیکیشن اون طرف قضیه کامل حل بشه. و دیگه نیازی به زبان های طراحی سایت نداشته باشم.

با سلام، پیشنهاد می کنم اون قسمتی که توضیح میدیم که چطوری وقتی داخل بروزر می زنید google.com و بعد سایت گوگل به نمایش در میاد (اون مسیری که از بروزر شروع میشه میرسه به سرور گوگل و بعد جوابش رو میگیره و مسیر یابی و غیره) رو با دقت مجدد ببینید تا یک سری مفاهیم براتون دوره بشه.

سرور (در کاربرد ما)، یک کامپیوتر هست که یک جایی به اینترنت وصل شده و شما ازش درخواست یک چیزی می کنید و اون بهتون سرویس میده. سایت و اپلیکیشن سمت کاربر هستن و با توجه به کاری که کاربر داخلشون انجام میده، از سرور درخواستی می کنن و سرور هم جواب میده. حالا این سرور میتونه فقط یک سری کد باشه، یا اینکه یک وبسایت هم روش قرار گرفته باشه. سرور یک مفهوم کاملا جدا از سایت هست و شما می تونید یک سرور داشته باشید که روش mqtt باشه و فقط به اپلیکیشن شما سرویس بده و سایتی هم درکار نباشه.

البته یک اپلیکیشن باید بدونه چجوری از یک سرور mqtt درخواست کنه که جواب بگیره . نمی دونم شاید این هم مقوله ی جدایی باشه که لازمه داخل کدهای اپلیکیشن در نظر گرفته بشه و نیاز به دانش های دیگه ای هم داشته باشه.
خلاصه امیدوارم بلد بودن یکی از فریمورک های جاوااسکریپت بتونه به تنهایی تمام نیازهای سمت سرور رو برامون مرتفع کنه و نیازی به چیز اضافه ای نداشته باشیم.

شما با استفاده از دانش کسی که بتونه یک app رو برای android و ios پیاده سازی کنه می تونید پروژه خودتون رو پیش ببرید. ولی دقت کنید که برای امکاناتی که احتیاج به سرور هست ممکن هست نیاز به یکی از تکنولوژی های back end مثل php یا node.js یا django داشته باشید.
برای مثال فرض کنید که شما برای استفاده از application باید login کنید. پس کاربر ها نام کاربری و کلمه عبور دارن. خب باید یک سرور مرکزی وجود داشته باشه که همه این کلمه های عبور رو داشته باشه که بتونه به شما بگه که کاربر درست وارد کرده یا نه. پس بسته به نیاز های پروژه احتیاج به back end هم هست.

بله البته تا حدی نیاز به دانش php هم هست. و آموزش های فارسی زبان درباره react, در واقع php رو هم به اندازه مورد نیاز استفاده کردن و یاددادن که بتونیم بسیاری از نیازهامونو حل کنیم. و نیاز به یک آموزش خیلی تخصصی php نیست. فقط فعلا دغدغه ی من html و css هست که امیدوارم کارم بهشون نیفته

@Mehrad#1107 در واقع اگه بخوام منظورمو خیلی بهتر برسونم ، باید بگم که :
فرض کنید من react native رو به طور کامل بلد هستم و هر اپلیکیشن موبایلی رو به راحتی می تونم طراحی کنم.

آیا این طرف قضیه کامل حل شده است؟

آیا دیگه نیازی به html, css و جاوااسکریپت ندارم؟
شاید بگید که برای یادگیری reaçt native نیاز به دانش html,css ,javascript,php دارید.

خوب در این صورت فرض کنید من شخصی رو استخدام کردم که react native رو بلد هستش. و مشکلی برای طراحی اپلیکیشن ندارم. آیا این ساید قضیه حل شده است؟ یا خیر.
خلاصه فرض کنید من با هر ابزاری که شده یک اپلیکیشن طراحی کردم، می خوام بدونم کار تمام است یا خیر و اینکه دوباره ماجراهای زیادی در کار هست.

اگر من با react یک نرم افزار اندرویدی یا ios بنویسم، در اینصورت نیازی به طراحی سایت و دانش آن برای اینترنت اشیا هست؟ آیا یک سرور فقط به یک سایت سرویس میده یا میتونه به یک اپ اندرویدی هم سرویس بده. یعنی منظورم اینه که وقتی یک اپ اندرویدی دستوری رو پابلیش می کنه، حتما نیازی به طراحی سایت هستش، یا یک سرور که mqtt و بروکر روی آن نصب است، میتونه به این اپ سرویس بده