سوییچ الکترونیکی

سلام و درود
میخواستم یک سیم پیچ ساده را ۵۰۰ دفعه در دقیقه برقش را قطع و وصل کنم. البته با کموتاتور آسان است ولی من میخواستم با قطعات الکترونیکی انجام بدم. آشنایی زیادی با الکترونیک ندارم ممنون میشوم راهنمایی کنید سپاس
IMG_20221208_111637

سلام . اگر آشنایی زیادی با الکترونیک ندارید . به نظر من باید یک برد آماده پیدا کنید که اینکارا برای شما اتجام دهد .
اگر اشاره ای یا توضیح بیشتری میدادید توسط اساتید راهنمایی میشدید به عنوان مثال برق ورودی DC است یا AC . رله را 500 بار برای قطع ووصل برای چه کاری نیاز داری .
به هر حال منابع تغذیه سوئئچینگ را مطالعه کنید .
متشکرم

سلام دوست عزیز
این برد آماده که گفتین اسمش چیه منم دنبال همینم. سیم پیچ DC است.
طرح خیلی ساده هست می‌خواهم یک سیم پیچ ساده را آهنربا کنم برای چکش مگنتی. سپاس

سلام .
اگر سیم پیچ یا سلف بخواهی آهنربا بشه وسایل جذب کنه . مدارش با توضیحات کامل در سایت اتصال کوتاه است . مطالعه کن .
اگر سیم پیچی که با برق دی سی ۵۰۰ بار دقیقه قطع و وصل کنه میتونی از ایسی ۵۵۵ استفاده کنی . اما اگر میخواهی یک رله از تیغه های آن استفاده کنی این کار کمی مشکل است . به علت حرکت مکانیکی تیغه ها
برد آماده منظورم بدی به مهندسین الکترونیک طراحی کنند . متشکرم

سلام دوست عزیز، شما با توجه به ولتاژ و جریان مورد نیازتون در خروجی، نیاز دارید که از یک ترانزیستور مناسب استفاده کنید. ترانزیستور ها در حالت خاص به صورت یک کلید الکترونیکی عمل میکنن. بنابراین فقط باید بتونید یک موج مربعی با فرکانس مورد نیاز تولید کنید و به تحریک ترانزیستور وصلش کنید. برای تولید اون باید از مدارهای مولتی ویبراتور استفاده کنید. سرچ کنید:
astable multivibrator
آی سی ۵۵۵ هم همونطور که یکی از دوستان اشاره کردن میتونه کارتون رو راحت تر کنه.

2 پسندیده