دیود برای یکسوسازی

من میخوام روی برق220ACدیود سوار کنم که یکسو سازی کنم یعنی از یه طرف برق بره از یه طرف برق نره
از دیود 1n4007استفاده کردم ولی یکسوسازی نشد که هیچ مستقیم وصل شد اگه میشه راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز، لطفا کمی اطلاعات بیشتر بدید و حتما شماتیک مداری که استفاده کردید رو ارسال کنید.
برای یکسوسازی برق شهر باید از پل دیود استفاده کنید. پل دیود از ۴ عدد دیود تشکیل شده و میتونید به راحتی انواع اون رو در بازار پیدا کنید و با توجه به توان مورد نیازتون، میتونید انتخاب کنید.

سلام اقای معینی
۲۰۲۲۰۷۲۴_۰۹۵۷۳۶
من میخوام برق ۲۲۰ از یهطرف ورود کنه ولی از طرف دیگه ورود نکنه مثل دیود شاتکی

دوست عزیز، لطفا به شکل زیر دقت کنید. اگر از یک دیود استفاده کنید بهش میگن یکسوسازی نیم موج. موج ورودی و خروجی رسم شده در شکل. اگر از ۴ دیود استفاده بشه (همون پل دیود که گفتم) میشه یکسوسازی تمام موج که خروجی اون در زیر رسم شده. اگر شما بعد از استفاده از دیود، خروجی غیر از این میبینید، یا مدار رو اشتباه بستید و یا اشتباه اندازه گیری میکنید، دقت کنید که برای دیدن این موج ها نیاز به اسیلوسکوپ دارید. حتما هم خروجی رو به یک load وصل کنید (مثلا یک لامپ رشته ای) تا بتونید از دو سر اون اندازه گیری کنید. بدون load احتمالا در اندازه گیری نیم موج به مشکل میخورید.
image

1 پسندیده

دوس
دوست عزیز از رله جامد ssr یا (کنتاکتور) استفاده کنید نه دیود برای این کاربرد