شماتیک کنتور هوشمند برق

سلام جناب مهندس معین
وقتتون بخیر
پایان نامه ارشد من درباره کنتور هوشمند برق هست من شماتیک کنتور هوشمند برق رو میخوام و اینکه اجزا تشکیل دهنده اش چی هست و اینکه چطور به اینترنت وصل میشه.
شما میتونید به من کمک کنید تا به جواب سوالهام برسم؟
خیلی لطف بزرگی میکنید
لطفا بهم کمک کنید

سلام دوست عزیز، لطفا توضیح بدید که خودتون چه کارهایی برای ساخت این کنتور انجام دادید؟ شما با دیدن کامل بسته باید بتونید یک طرح کلی ارائه بدید برای قسمت های مختلف. لطفا بلوک هایی که فکر میکنید لازم هستن رو بنویسید. اینکه چطوری میخواید مصرف رو اندازه بگیرید؟ چه فاکتورهایی از مصرف براتون مهم هست؟ اطلاعات چطوری قراره منتقل بشن؟ چه چیز در مورد این کنتور هوشمند هست؟ آیا داده ها روی بستر اینترنت منتقل میشن؟ شرح پروژه به صورت دقیق چی هست؟ برای مثال اگر کارفرمایی از ما بخواد که براش یک کنتور هوشمند بسازیم، قطعا کلی سوال رو باید پاسخ بده تا ما بتونیم به خروجی مطلوب برسیم. لطفا سعی کنید تا حد ممکن اطلاعات بیشتر بدید.

در نهایت این دستگاه باید یک قسمت داشته باشه که مصرف رو اندازه گیری کنه. پس باید با توجه به نیاز، سنسور مناسب انتخاب بشه. از طرف دیگه این اطلاعات باید منتقل بشن، پس یک قسمت دیگه این هست که این اطلاعات چطوری منتقل میشن؟ فاصله چقدر هست؟ آیا ارتباط سیمی هست یا بیسیم؟ آیا این اطلاعات قراره جایی پایش بشه؟

متاسفانه ما نمیتونیم سوالات خیلی کلی رو پاسخ بدیم. شما باید سوال جزيی بپرسید که ما بتونیم به شما پاسخ بدیم. مثلا اگر در قسمت انتقال داده روی اینترنت به مشکل خوردید، میتونید اون کدی که باعث مشکل شده رو ارسال کنید تا من به شما کمک کنم ولی اینکه کل یک پروژه سوال شما باشه در قالب این فروم نمیگنجه.
با تشکر از شما

ممنون از راهنمایی شما