عدم موجودی قطعات دوره الکترونیک

سلام ببخشید 3 تا از قطعات که گفتید هرچی توی سایت گشتم نبود من شیراز هستم و نمی تونم از تهران چیزی رو خریداری کنم ببخشید این سه قطع جایگزین نداره تا بخرم
۱_هدربرد - برد راه انداز LPC1768 Cortex-M3
۲_بورد آموزشی STM32f030f
۳_پروگرامر AVRISP MKII
و دو تا از قطعات جایگزینش رو پیدا کردم نمی دونم درست یا نه

1-موجود نبود

1-این رو خریدم

2-موجود نبود

2-این خریدم

سلام دوست عزیز، متاسفانه به دلیل مشکلاتی در بازار الکترونیک ایران و جهان که عمدتا به دلیل کرونا هم ایجاد شده، بعضی قطعات ممکن هست که به راحتی پیدا نشن. آیا شما در سایت های فروش آنلاین هم گشتید و این موارد رو پیدا نکردید؟ الان تعداد زیادی سایت وجود دارن که میتونید به صورت آنلاین ازشون خرید کنید و هر شهری که باشید براتون ارسال میکنن.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز.
پروگرمر avr ایرانیک رو توصیه میکنم خودم دارم استفاده میکنم خوبه.هم قابل پروگرم کردن با isp هست هم با نرم افزار progisp کار میکنه و کار باهاش راحته.لینکش:
پروگرمر avr
ماژول هدربرد stm32 هم از این لینک تهیه کنید:
stm32
هدربرد lpc هم به شدت کم پیدا میشه و قیمت هاش بالای 1 میلیون تومنه بخاطر همین کمبودش فکر کنم.تک و توک بعضی از سایت ها دارن برای فروش که نمیدونم قابل اطمینان هستن یا خیر.به نظرم اگه بگردید توی بازار و با فروشنده شرط کنید بهتر باشه.خودم هم لازم دارم و نمیدونم از کجا بگیرم.
البته این قطعات برای فصل های 3 و 4 هست ،که چند ماهی طول میکشه که تا به اونجا برسید.تا اون موقع گیرتون میاد.

ببخشید استاد من از الکترونیک چیزی نمیدونم تازه دوره الکترونیک رو خریدم دارم یاد می گیرم میترسم قطع اشتباه بخرم دو تا قطع که دوستمون گفتن رو می خرم تا به اون فصل هم برسم قطع سوم شاید روی سایت موجود بشه ممنون

استاد ببخشید سوال دیگی داشتم من می خوام کوادکوپتر درست کنم با دوره الکترونیک شما میتونم این پرنده را درست کنم

سلام دوست عزیز، برای ساختن یک کوادکوپتر، شما باید بتونید سرعت ۴ عدد موتور رو کنترل کنید. موتور های کوادکوپتر ها معمولا با درایور های مخصوصی به اسم ESC کنترل میشن که توسط PWM میتونید سرعت موتور ها رو کنترل کنید.
همچنین شما احتیاج دارید که بتونید مختصات زاویه ای ربات رو از طریق شتاب سنج و قطب نما به دست بیارید. راه اندازی این سنسور ها هم کار سختی نیست. شما همه این موارد رو در این بسته یاد میگیرید.
ولی در نهایت برای اینکه ربات پرواز کنه و stable باشه، شما باید بتونید الگوریتم کنترلی ربات پرنده رو پیاده کنید که برای اون احتیاج دارید سیستم های کنترلی closed loop رو بشناسید و همچنین کنترلر های PID رو بلد باشید. یک محاسبات مکانیکی مثل ممان اینرسی و همچنین رابطه lift موتور ها نسبت به pwm ورودی رو هم باید حساب کنید.
در واقع شما برای ساخت این ربات، فقط احتیاج به علم الکترونیک ندارید و حتما باید یک مهندس کنترل (که یکی از گرایش های مهندسی برق هست) هم در کنار شما باشه.

البته یک سری پروژه های open source وجود دارن که اکثرا برای آردوینو هستن و میتونید از کد اونها استفاده کنید و خودتون دیگه درگیر محاسبات نشید.

ممنون