صدای ویز ویز و یا تیک تیک در مدار سوییچینگ

سلام دوست عزیز، صدا از حرکت مولکول های هوا ایجاد میشه و بنابراین یک حرکت فیزیکی میتونه صدا ایجاد کنه. برای همین هست که معمولا صدا ها در مدار ها از ترانس ناشی میشن. چون هسته نوسان فیزیکی میکنه و ایجاد صدا میکنه. در حالت های خاص ممکنه تغییر ناگهانی دما هم ایجاد صدا کنه ولی معمولا صدا از ترانس و یا قطعاتی هست که هسته دارن. مثلا اگر سلف هسته دار استفاده شده. خازن ها هم با توجه به مواد سازندشون ممکنه ایجاد صدا کنن در فرکانس هایی که در محدوده شنوایی قرار دارن.
در مورد داغ شدن و سوختن فیوز نظری نمی تونم بدم. باید اطلاعات بیشتری به من بدید. ولتاژ‌ مدار چقدر هست؟ آیا ولتاژ و ظرفیت خازن رو رعایت میکنید؟ جریان از کجا کشیده بشه فیوز میسوزه؟ از خود منبع؟ فیوز کدوم سمت میسوزه؟ اولیه یا ثانویه؟

سلام
وقتی من یک خازن شیمیایی رو در مدار سوییچینگ که با ماسفت های npn سوییچ می شوند قرار می دهم که شکل موج رو صاف کنند یک صداز ویز ویز و یا تیتک تیک تیک شنیده می شود
اگر هم جریانی کمی از مدار کشیده بشد فیوز ها می سوزند
اگر خاز هم با ظرفیت کمی قرار بدهم مثلا 100 میکرو فاراد خازن ها به شدت داغ می شوند ممنون

ممنون مهندس خودم فکرم کنم چون مدار سوئیچینگ هست و مصرف کننده توان زیادی مصرف می کنه
خازن با ظرفیت کم کامل ده شارژ می شه و ضریب xc خازن که در زمان شارژ اتصال کوتاه هست بالا می رود و رو غن درون خازن هم به شدت گرم می شود
در مورد ولتاژ خازن من همیشه از mov هم ولتاژ خود خازن استفاده می کنم که در اثر ولتاژ کلیدی که به وجود می یاد به خازن آسیبی وارد نکه که موجب انفجار بشه
اگر در کارم نیاز به راهنمایی و اشتباهی هست بفرمایید که کارم رو قوی تر کنم ممنون