تحلیل و انتخاب مقاومتهای مدار بایاس ترانزیستور

سلام دوست عزیز، در مورد مدار پل H قبلا یکی از دوستان سوال پرسیده بود و مفصل اونجا توضیح داده شده.
http://forum.namatek.com/d/502-دیود-هرز-گرد-در-مدار-پل-اچ
این پست رو مشاهده کنید. البته اینجا بیشتر به دیود های هرزگرد پرداخته شده ولی برای درک بهتر خوبه.
در مورد این سوال:

>

@mohsenhosseini#5117 ه چه صورت یه ترانزیستور از هر لاین بایاس میشه بدون اینکه ترانزیستور کنارش که بیس مشترک دارن بایاس نشه

>

ترانزیستور ها بیس مشترک ندارن و هرکدوم جداگانه بایاس میشن. در مدار هایی که بیس ترانزیستورهای هر لاین رو یکی میکنن، یک گیت منطقی به اسم NOT GATE هم میذازن که عملیات NOT کردن یا برعکس کردن رو انجام میده. پس این دو ترانزیستور دقیقا برعکس و NOT همدیگه هستن و هردو با هم روشن نمیشن.
سوال دوم: برای تحلیل کامل ترانزیستور ها در حالت خطی احتیاج هست که درس های الکترونیک ۱ و ترجیحا الکترونیک ۲ رو بدونید. برای محاسبات، نوع ترانزیستور و مشخصه های اون و شرایط مدار، فرکانس و دامنه و خیلی چیزهای دیگه دخیل هستن. ولی در مورد اینکه چطور یک جا ac هست و یک جا dc، قضیه این هست که با توجه به اینکه الان موج ac ما کجای سینوسی هست و ولتاژش چقدر هست، جریان در سمت دوم تقویت کننده کم و زیاد میشه و اون ولتاژ dc اونجا هست که هرچقدر که لازم داره سیستم، خودش از ولتاژ استفاده کنه. اگر منبع سمت دوم هم ac بود، وقتی که ترانزیستور شاخه رو قطع و وصل میکنه، معلوم نبود کجای اون موج ac رو قطع و وصل میکنه.
سوال ۳: کلا تست کردن خیلی از قطعات داخل مدار موجب مشکل میشه. ولی شما میتونید اتصال کوتاه رو تست کنید. اگر پایه های ترانزیستور به هم راه بدن، نشان از خرابی داره. (البته بعضی وقتا این اتصال کوتاه از خود ترانزیستور نیست ولی وقتی که شک کردید بهش، درش بیارید و دوباره تست کنید. اگر بیرون مدار اتصالی نداشت، پس حالا باید دنبال اتصالی داخل مدار بگردید.)
در حالت هایی هم میتونید تست گرم بگیرید (البته با احتیاط!) (منظور از تست گرم، روشن کردن مدار با اعمال ولتاژ تغذیه هست و در این حالت فقط اجازه استفاده از ولت متر رو دارید و استفاده از تست دیود و مقاومت و ... در حالت مدار روشن، به مدار یا مولتی متر شما آسیب میرسونه) اگر ترانزیستور شما داره بایاس میشه، پس باید خروجی رو قطع یا وصل کنه. میتونید با تست کردن ورودی و خروجی ترانزیستور به صورت گرم، ببینید که ترانزیستور داره کارش رو میکنه یا نه.در بعضی موارد هم، ترانزیستورهای خراب، بسیار داغ میشن. با تست کردن گرمای قطعه هم میتونید به خراب بودن اون پی ببرید.

با سلام.استاد عزیز 3 تا سوال دارم که قطعا جوابهای طولانی خواهد داشت ممنون میشم
1- مدار " پل اچ" فرمودید به صورت ضربدری ترانزیستورها بایاس شده و موتورو ران میکنن.لطفا توضیحات دقیق کاملتری در مورد اینکه به چه صورت یه ترانزیستور از هر لاین بایاس میشه بدون اینکه ترانزیستور کنارش که بیس مشترک دارن بایاس نشه

2- سوال دومم در مورد تحلیل و انتخاب مقاومتهای مدار بایاس ترانزیستور به عنوان تقویت کننده.که ورودی به بیس یه ولتاژ ac با خازن و همچنین vcc به ولتاژ dc وصله.اینکه تحلیل مدارش که هم ولتاژ ac داریم و هم dc به چه صورته و انتخاب مقاومتهاش.

3- سوال سومم اینکه فرمودید ترانزیستور Bjt و Fet رو نمیشه داخل مدار تست کرد.اگه علائم خرابی نداشته باشه و معیوب هم شده باشه چه جوری داخل مدار متوجه بشیم و به اش مشکوک بشیم؟

ممنون از زحماتتون