تعمیر برد چیلر هیتاچی

ممنون مرسی

سلام دوست عزیز، اگر ممکن هست از برد عکس واضح بگیرید و ارسال کنید. معمولا وقتی دستگاه تشخیص خطا رو میده یعنی مدار فرمان سالم هست و باید داخل دفترچه منوال دستگاه ببینید که عوامل خطا که باعث روشن شدن چراغ قرمز هست چیا هستن و اونا رو چک کنید. آیا هیچ قطعه یا قسمتی از مدار مشکوک به خرابی یا سوختگی هست؟ آیا هیچ قسمتی از مدار داغ میکنه؟

سلام خسته نباشی مهندس برد چیلر هیتاچی هست بعده استارت ۳۰ ثانیه بعد خاموش میشه و ال ای دی قرمز چشمک زن میشه که نشان از خطاست همه ورودیهارو جمپر کردم حفاظتهارو بازم خاموش میکنه به نظرم آمپر میکشه خوده ct و مدار بعدش رو چه جوری تست کنم برای کمپرسور هم کنتاکتور داره یعنی فرمان کنتاکتور کمپرسور قطع میشه ایراد از ورودیها نیست همه رو تست کردم فقط خوده برده که فکر کنم ct تشخیص اضافه جریانو میده که کنتاکتورو قطع میکنه ct و ادامه مدارو چه جوری تست کنم ممنون

اگر به ct شک دارید، می تونید تست گرم بگیرید ازش. از داخلش یک سیم رد کنید و در ابتدا سعی کنید یک جریان DC از داخلش بگذرونید. بعد خروجی ct رو به ولت متر وصل کنید. (اگر اسیلوسکوپ داشته باشید که خیلی بهتره). ببینید که نسبت تبدیل جریان در ct رعایت شده یا نه؟ بعد حالا یک سیم از داخلش رد کنید که جریان AC رو عبور بده (دقت کنید که یا فاز و یا نول باید داخلش بره و هردو نباید با هم داخل ct برن) نمایش خروجی ct برای ولتاژ های AC با مولتی متر شدنی نیست (چون جهت ولتاژ عوض میشه و عدد همواره در حال تغییر خواهد بود). برای اینکار از اسیلوسکوپ استفاده کنید و ببینید که در جریان های AC هم داره درست کار می کنه یا نه. (در واقع فقط تست AC کفایت می کنه ولی چون اسیلوسکوپ لازم داره، گفتم اول تست DC بگیرید که با مولتی متر شدنی باشه و اگر سالم بود، بعیده که روی AC کار نکنه)

آثاری از سوختگی نیست خوده کمپرسور هم جدا برق دادم آمپرش مناسبه ولی احساس میکنم از رو تجربه داره به اشتباه آلارم اضافه جریان میده و فرمان کنتاکتوره کمپرسورو قطع میکنه شکم به مسیر سی تی که آمپرو به برد منتقل میکنه هست سی تی رو یکی از فازهای رو برد قرار گرفته چه جوری میشه سی تی وادامه مدارو چک کرد از لحاظ سلامت عکسم فردا خدمتتون میفرستم