PRS برای مهندسین مکانیک

سلام استاد خسته نباشید
سوال اول: اینکه استاد این دوره برای مهندس مکانیک ای که قراره در پلایشگاه(نفت ستاره خلیج فارس) کار کند مناسب و کاربردی هست ش و می تواند امتیازی برای استخدام مهندس مکانیک در این ارگان باشد؟
یا فقط بدرد بچه های مهندسی شیمی می خورد؟

سوال دوم:استاد من در دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هستم به نظر شما با اسپن می تونم پایان نامه مکانیک بدم؟
ومجموعه PRS می تونه کمک ام کنه؟

خیلی ممنون

سلام
استاد دوره جواب نمی دهند؟

سلام
بخش‌هایی از این دوره می‌تواند برای مهندسین مکانیک نیز مفید باشد (به ویژه قسمت‌هایی که مربوط به بحث تجهیزات تبادل حرارت و تجهیزات تغییر دهنده فشار است)، اما در کل این دوره برای مهندسین شیمی و فرآیند تهیه شده است. به نظر اینجانب، اگر شما دوره‌های تخصصی مربوط به رشته مکانیک را بگذرانید، برایتان مفید تر خواهد بود.
در مورد سوال دوم، چون گرایش تبدیل انرژی یک گرایش میان رشته‌ای است، امکان انجام پروژه توسط نرم‌افزارهای شبیه‌سازی فرایند و استفاده از این بسته آموزشی جهت یادگیری این نرم‌افزارها وجود دارد. اما مجددا اینجانب توصیه می‌کنم که اگر تمایل به انجام پروژه مدل‌سازی در مقطع کارشناسی ارشد دارید، با نرم‌افزارهای مربوط به رشته مکانیک کار کنید، چون ممکن است با برخی از مفاهیمی که در نرم‌افزاهای شبیه‌سازی فرایند (مانند aspen HYSYS یا aspen Plus) مورد نیاز است و در مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی تدریس می‌شوند، آشنایی نداشته باشید و این مطلب کار را برای شما (نسبت به یک دانشجوی مهندسی شیمی) دشوارتر می‌کند.

موفق باشید
امیر بهروزی‌فر

1 پسندیده