سایز Pressure Taps

درود مهندس عزیز و استاد بزرگوار
استاد جان اموزشات عالی. هستند من لذت میبرم امیدوارم که همواره تندرست باشید و موفق
استاد دلیل اینکه جنس بدنه مخزن با تیپ فوت باید یکی باشد چیست؟ و چه تاثیری در دقت 2021-04-05/1617597889-403867-16175978557937444557900041788785.jpeg
2021-04-05/1617597979-269215-16175979592902470718775425914206.jpeg
اندازه گیری دارد؟

سلام مهندس جان، اگه بسته جامع ابزاردقیق رو دیده باشید، در پارت فشار، استاد لطفی به این موضوع اشاره فرمودند ولیکن دلیل آن را ذکر نکردند.
لازم به ذکره که خدمتتون بگم که این آیتم باید 3/4 یا 1 اینچ باشد و در هر پروژه باید به Spec آن پروژه مراجعه شود و سایز مورد تایید کارفرما را مشاهده نمود.

سلام مهندس عذر میخام مگه نباید ۱/۲ اینچ باشه؟

@755#3611

مهندس جان عرض کردم تپ پایپینگ ۳/۴ یا ۱ است. خب پس در حیطه ابزاردقیق نیست. و‌طبیعتا استاندارد ابزاردقیق هم نداره یعنی در حوزه کار لوله کشی هست و‌نه ابزاردقیق

با سلام و عرض ادب خدمت استاد ارجمند جناب آقای مهندس لطفی،
بی زحمت بفرمایید دلیل اینکه سایز Pressure Taps باید3/4 اینچ یا 1 اینچ باشد چیست و این آیتم در کدام استاندارد بیان شده است؟

سپاس گزارم از پاسخگوییتون استاد دوس داشتنی و متعهد

تپ پایپینگ توسط لوله کشی انجام میشه و در حیطه ابزاردقیق نیست

@Farzad#3646 استاد باعث افت فشار یا خطای اندازه گیری نمیشه؟ همون اول ۱/۲ تپ ایجاد بشه مشکلی پیش میاد ؟

استاد لطفی بنده در یک پروژه در حال اجرا کار می کنم که در مدرک Typical Piping Assembly برای لوله های از سایز 2 اینچ به بالا تپ 1 اینچ ذکر شده ولیکن اخیرا مشاهده می شود که بدون در نظر گرفتن مدرک فوق، سایز همه تپ ها را 1/2 در نظر می گیرند و بنده به دنبال استاندارد آن می گردم تا به همکاران واحد مهندسی ام بگویم که دچار اشتباه شده اند و موارد اجرا شده، اصلاح گردند. ممنون می شوم اگر کمک بفرمایید.

آهان بله درسته قسمت متعلقات ذکر کردن باید ۳/۴ یا ۱ اینچ باشه خیلی ممنون.
فقط یه سوال اگر ۳/۴ یا ۱ اینچ tap ایجاد شود برای اینکه منیفلد رو نصب کنیم باید تبدیل ۳/۴ یا ۱ به ۱/۲ قرار بدیم آیا این افت فشار ایجاد نمیکنه؟ که خطای اندازه گیری ایجاد شه!
همون ۱/۲ tapping انجام بشه به نظرم درست تر باشه
باز هم اگه استاد پاسخ دادن بهره مند میشیم از بیانات ایشون.

سوال شما مربوط به متریال است و نه ابزاردقیق ولی به صورت کلی عرض کنم که همسان نبودن متریال ها با هم باعث ایجاد خوردگی به دلیل ایجاد پیل الکتریکی میشه منظورم اینه که یه فلز آند و دیگری کاتد و هوای محیط در صورتی که مرطوب و دارای گاز الاینده باشه الکترولیت میشه