فرستنده و گیرنده ir

سلام خدمت مهندس معین عزیز.ولتاژ ورودی کلی مدار ما 14 ولت هستش.دوسر گیرنده 10.3 ولت و دوسر فرستنده 1.4 ولت افتاده.مقاومت هایی که با هرکدوم سری کردم هم 330 اهم هستند.

سلام دوست عزیز، لطفا شماتیک مداری که بستید رو ارسال کنید. با مولتی متر ولتاژ دو سر فرستنده و گیرنده رو اندازه گیری کنید تا ببینید مشکل از کجاست. ولتاژ بالای ۱۲ برای فرستنده و گیرنده میتونه زیاد باشه و حتما باید مقاومتی وجود داشته باشه که اضافه ولتاژ رو تحمل کنه.

سلام خدمت مهندس معین عزیز. موقعی که در جلسه 7 فصل 1 فرستنده گیرنده IR رو معرفی کردید یک تست ساده باشون گرفتید و این بود که با درایو کردن فرستنده و گیرنده و سری کردن ال ای دی با گیرنده وقتی فرستنده و گیرنده روبه روی هم بودن لامپ روشن میشد و اگر روبه هم نبودن روشن نمیشد. من برای انجام تست یک فرستنده و یک گیرنده IR گرفتم و وقتی که تا ولتاژ حداکثر 12 ولت بشون وصل میکنم درست به همین نحو کار میکنن ولی اگر بیش از 12 ولت به گیرنده بدم دایم روشن میمونه . درضمن وقتی که دوباره ولتاژ رو بر میگردونم زیر 12 ولت بازهم به طور صحیح فقط با گیرنده کار میکنه. مشکل مدار یا قطعات من چیه؟

مدار به نظر درست هست. پس نتیجه میگیرم این ولتاژ برای قطعه شما زیاد است. حدس میزنم که در ناحیه break قرار گرفته و نمیتونه در این ولتاژ جلوی عبور جریان رو بگیره. معمولا هم قطعه آسیب میبینه در این شرایط.
اگر ولتاژ ورودی رو نمیتونید کم کنید، از رگولاتور استفاده کنید.

2021-10-19/1634668682-231055-img-20211019-220029.jpeg
این هم عکس مدار روی برد برد خدمتتون

ممنون مهندس جان. ولتاژ ورودیم رو میتونم کم کنم اوکیه. سوالم هم درمورد اون ولتاژ بالا درحدود 14 ولت بود که پاسخم رو گرفتم. خیلی ممنون بابت راهنمایی :heart::pray:t2::pray:t2:

توی این ولتاژ اگه حتی فرستنده نباشه هم لامپ دایم روشنه

و شماتیک مدار در fritzing