آیا کدهایی که در avr و arm استفاده می شود با c نوشته شده؟

پس برای خالی کردن یه ارایه میشه همه خونه هاشو از عدد 0 یا کاراکتر 0 (‘0’) پرکرد.درسته؟

خیلی ممنون مهندس.عالی بود

بله درسته

چشم مهندس.معذرت میخام

سلام، ما در فصل های avr و arm با زبان c کار می کنیم. اکثر کامپایلر های معروف فقط با زبان c کار می کنن ولی شما برای استفاده از c++ هم می تونید دنبال کامپایلر هایی بگردید که از c++ پشتیبانی می کنن. در قسمت های مربوط به اینترنت اشیا هم ما از چیپ esp استفاده می کنیم که برای اون می تونید با c++ کد بزنید.
برای خالی کردن آرایه هم باید همه خانه های اون رو در یک لوپ برابر عدد 0 قرار بدید. دقت کنید که کاراکتر 0 که در زبان c به صورت ‘0’ مشخص میشه برابر عدد ۰ نیست و طبق جدول ascii برابر عدد ۴۸ هست. پس اگه همه خانه ها رو برابر ‘0’ قرار بدید، در واقع همه رو برابر ۴۸ قرار دادید که اشتباه هست. برابر خود 0 قرار بدید تا عدد ۰ داخل همه خانه ها قرار بگیره.
خیلی از برنامه نویس ها برای خودشون توابع کمکی می نویسن که در پروژه ها کارشون رو جلو بندازه. می تونید یک تابع بنویسید که از شما آرایه، اندازه آرایه و همچنین مقدار مورد نظرتون رو بگیره و داخلش یک لوپ بذارید به اندازه تعداد خانه های آرایه و بعد همه خانه ها رو برابر مقدار مورد نظر که به تابع پاس داده شده بذارید. این تابع می تونه همه جا بعدا به کارتون بیاد.

سلام دوست عزیز، اگر امکانش هست برای سوال های جدید، پست های جدید ایجاد کنید تا دوستان دیگه بتونن راحت تر سوالات مشابه خودشون رو پیدا کنن. با تشکر.

سلام مهندس.چنتا سوال داشتم.
کدهایی که درavr ,arm زده میشه همه با c هست؟یعنی نمیشه c++ نوشت؟مثلا برنامه نویسی شی گرا که در اردوینو داشتیم در میکروها وجود نداره؟

و میخاستم ببینم اگه بخواهیم یک ارایه که از اطلاعات دریافتی از سریال پر شده رو خالی کنیم باید تمامی کاراکترهاشو برابر ‘0’ قرار بدیم؟(0 به صورت کاراکتر)

مهندس 2U رو 4 تا شیفت میدیم ، میشه 1U رو 5 تا شیفت داد؟تفاوتی دارن؟2020-08-30/1598810279-441447-image.png