دلیل استفاده از پمپ دیافراگم با Actuator مکانیکال یا هیدرولیکی

این طور که به نظر میرسه ابتدا پمپ های دیافراگمی با actuator دینامیکی بوده و با پیشرفت تکنولوژی با actuator هیدرولیک هم در صنعت کاربرد پیدا کرده. لطفا بفرمایید تنها دلیل استفاده از هیدرولیک این بود که با احتمال پاره شدن دیافراگم از نفوذ سیال به محیط جلوگیری بشه یا دلیل دیگه ای هم داشته و داره؟

و دلیل انتخاب و اینکه در مشاوره خرید بخایم دلیل بیاریم، بهتر است از کدام نوع استفاده بشه به چه نکات و آیتم هایی باید اشاره بشه؟

سلام و ادب
اگر‌منظورتون مکانیزم کنترل ظرفیت هست باید بگم که محرک های مغناطیسی هیدرولیکی و نیوماتیکی هر سه کاربردی هستند. معمولا پمپ های تزریق به صورت دستی در سایت تنظیم میشن و بنابراین کنترل دستی بر همه این روش ها برتری داره.
اما اگر منظورتون از محرک، محرک دیافراگم هست باید بگم که در پمپ های با دبی کم از محرک مکانیکی که معمولا مکانیزم فنر هست استفاده میشه. محرک هیدرولیکی در دبی های بالاتر بهتر میتونن دقت تزریق رو حفظ کنن و چون در دبی های پایین یعنی کم تر از یک لیتر بر ساعت معمولا دقت استاندارد در محدوده تزریق رو نمیشه حفظ کرد، میشه از محرک مکانیکی در صورتی که حفظ دقت مهم باشه، استفاده کرد.