تعبیه ACCESS WAY برای اوریفیس فلنج

@Manizadeh#5821 پس شما میفرمایید که اگر orifice flange از نوع سیگنال دار بود و سیگنال ان از طریق FT (flow transmitter) به اتاق کنترل ارسال میشد نیازی به راه دسترسی نیست و میتوان ان را در یک ارتفاع بلند (مثلا بر روی پایپ رک) نصب کرد و برای ان مسیر دسترسی (ACCESS WAY)در نظر نگرفت…پس میشه گفت که در هر دو P&ID زیر نیازی به مسیر دسترسی برای اوریفیس فلنج نیست و میتوان ORIFICE FLANGE را در یک ارتفاع بلند نصب کرد چون که میبینیم که سیگنال اوریفیس فلنج ها توسط FT (flow transmitter) به اتاق کنترل ارسال شده است…درست عرض میکنم؟


@vahid1372#5743

@Manizadeh#5869 پس یعنی همه ی flow meter ها دارای یک قسمتی هستند که میشه به اون قسمت سیم وصل کرد و عددی که روی flow meter هست رو توسط اون سیم (سیگنال) بفرستیم برای کنترل ولو یا اتاق کنترل و اگر هم دوست داشیتم میتونیم بهش سیم وصل نکنیم و خود اپراتور بره به صورت چشمی عددی که روی flow meter هست را بخونه که در این صورت مطمینا نیاز به راه دسترسی برای اپراتور باید لحاظ کنیم....درست عرض میکنم؟

@Manizadeh#5822 ممنون از پاسخ شما استاد گرامی…یک سوال دیگه خدمتتون داشتم…در قسمت دایره ابی رنگ عکس زیر مشاهده میکنیم که مجبور شده که جهت ساپورت کردن لوله ی کوچکتر ان را بر روی یک لوله بزرگتر قرار دهد…ولی میبینیم که در قسمت تماس دو لوله چیزی قرا نداده است تا لوله ها دچار اسیب کمتری بشوند(مثلا یک چیزی بزاره که باعث بشه که لوله ها دچار خوردگی کمتر و سایش کمتر بشن و به لوله ها اسیب کمتری وارد بشه)…در این گونه مواقع باید چه چیزی بین دو لوله قرار دهیم تا لوله ها دچار اسیب کمتری بشن؟

سلام …ایا اگر اوریفیس فلنج در ارتفاع قرار گیرد ایا حتما اجباری است که برای ان ACCESS WAY (نردبان و …) تعبیه شود؟…یا اینکه اختیاری است ؟

@vahid1372#5845
ایزولاتورهای متعددی در بازار وجود دارد. فوم، پلی اورتان و ... همه قابل استفاده هستند

@Manizadeh#5822 ممنون از پاسخ شما دکتر…تجهیزی که در دایره قرمز رنگ عکس زیر قرار دارد یک flow meter است یا یک flow transmitter ؟؟؟

@saeed1370#5860
این تجهیز فلومیتر اولتراسونیک هست

اگر ارسال دیتا به اتاق کنترل داشته باشه میشه flow transmitter

بنا به شرایط و همچنین خواست کارفرما قبلن هم عرض کردم ممکن هست پلتفرم رو بخواد یا نه

@saeed1370#5875
بله انواع بسیار متنوعی دارن
ممکنه سیگنال ارسال کنن
یا بصورت محلی قابل قراعت باشه
حالت های مختلف ممکن هست

@vahid1372#5743
با سلام و عرض ادب

با توجه به اینکه باید بروی ان تجهیز مناسب برای قراعت FLOW نصب گردد، اگر سیگنال ارسال میشود به اتاق کنترل، خیر نیاز ندارد. ولی اگر تجهیز همچون شکل زیر نصب می شود بله نیاز دارد.