کنترل سرعت و پوزیشنیگ در موتور های ac تک فاز توان بالا

برای کنترل سرعت و‌ پوزیشنینگ گانتری دستگاه عکس برداری پزشکی. موتوری حدود ۲/۲ کیلو وات با گشتاور ۲۰ نیوتون متر
و سرعت ۱۲۲۰ rpm کی‌خوایم‌کنترل کنیم. منتها اگر از سرو‌ موتور استفاده بشه حدود ۲۳ میلیون هزینه میشه ولی ما می خوایم موتور ac استفاده بکنیم و با اینورتر سرعت و پوزیشنینگ تنجام بدم با دقت ۰/3 درجه.
شما چه راهیو پیشنهاد میکنین؟ واقعا کمک‌لازم دادرم تو این قضیه. نمی دونم چقدر میشه به ac ها اعتماد کرد. و ایا صدای موتور اگر‌خیلی زیاد باشه تو اون دور نمی تونیم استفاده کنیم.
لطفا اگر اطلاعاتی دارین با من share کنین.

باید انکودر استفاده کنی که بتونی پوزیشن رو بخونی و یک سیستم کنترل که سرعت رو کنترل کنه و در جای لازم دستور توقف رو بده ،بهتره موتوری رو انتخاب کنی که ترمز داشته باشه تا هنگام توقف دقت بیشتری داشته باشه

بله درایو وجود دارد
بسته به نیاز فرآیند لازم میشود

سلام روز بخیر ،اصلا امکان نداره با موتور ac با کوپلینگ مستقیم به چنین دقتی برسید

در موتور های ac تک فاز توان بالا حدود ۲/۲‌کیلو‌وات ایا می توان کنترل سرعت و پوزیشنیگ انجام داد؟
ایا درایور هست که به این حجم موتور وجود باشه؟
اصرار‌به‌تک‌فاز بودن موتور هست

کوپلینگ مستقیم نیست. یه گیربکس ۱/۱۰۰ سر موتوره. من حساب کردم اگر ac حدود ۱۰۰ درجه دقت چرخش و stop داشته باشه تو موقعیت نهایی همون ۰/۳ درجه میرسیم. حالا چطور؟ شدنیه؟