[این یک مکان متمدن برای بحث عمومی است] (#متمدن)

لطفاً با این تالار گفتگو با همان احترامی که برای یک پارک عمومی رفتار می کنید رفتار کنید. ما نیز یک منبع مشترک جامعه هستیم — مکانی برای به اشتراک گذاشتن مهارت ها، دانش و علایق از طریق گفتگوی مداوم.

اینها قوانین سخت و سریعی نیستند. آنها رهنمودهایی هستند برای کمک به قضاوت انسانی جامعه ما و نگه داشتن این مکان مهربان و دوستانه برای گفتمان عمومی متمدن.

[بهبود بحث] (#بهبود)

با افزودن چیزهای مثبت به بحث، هر چند کوچک، به ما کمک کنید تا این مکان را به مکانی عالی برای بحث تبدیل کنیم. اگر مطمئن نیستید که پست شما به مکالمه اضافه می کند، به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید و بعداً دوباره امتحان کنید.

یکی از راه‌های بهبود بحث، کشف مواردی است که در حال حاضر اتفاق افتاده است. قبل از پاسخ دادن یا شروع موضوع، زمانی را صرف مرور موضوعات اینجا کنید، و شانس بیشتری برای ملاقات با دیگرانی خواهید داشت که علایق مشترک شما را دارند.

موضوعاتی که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرند برای ما مهم هستند و از شما می‌خواهیم طوری رفتار کنید که گویی برای شما نیز اهمیت دارند. به موضوعات و افرادی که درباره آنها بحث می کنند احترام بگذارید، حتی اگر با برخی از مطالب گفته شده مخالف باشید.

[موافق باشید، حتی وقتی مخالفید] (#موافق)

ممکن است بخواهید با مخالفت پاسخ دهید. خوبه. اما به یاد داشته باشید که از ایده ها انتقاد کنید نه از افراد. لطفا اجتناب کنید:

 • نام بردن
 • حملات Ad hominem
 • پاسخ دادن به لحن یک پست به جای محتوای واقعی آن
 • تضاد زانو

در عوض، بینش‌های متفکرانه‌ای ارائه کنید که مکالمه را بهبود می‌بخشد.

[تعداد مشارکت شما] (# مشارکت)

مکالماتی که در اینجا داریم، لحن هر ورود جدید را تنظیم می کند. با انتخاب شرکت در بحث‌هایی که این انجمن را به مکانی جالب برای بودن تبدیل می‌کند، به ما کمک کنید آینده این انجمن را تحت تأثیر قرار دهیم. و اجتناب از کسانی که این کار را نمی کنند.

گفتمان ابزارهایی را فراهم می‌کند که جامعه را قادر می‌سازد تا به طور جمعی بهترین (و بدترین) مشارکت‌ها را شناسایی کند: نشانک‌ها، لایک‌ها، پرچم‌ها، پاسخ‌ها، ویرایش‌ها، تماشا کردن، نادیده گرفتن و غیره. از این ابزارها برای بهبود تجربه خود و دیگران استفاده کنید.

بیایید جامعه خود را بهتر از آنچه که آن را پیدا کردیم ترک کنیم.

[اگر مشکلی دیدید، آن را پرچم‌گذاری کنید] (#flag-problems)

مجریان دارای اختیارات ویژه هستند. آنها مسئول این انجمن هستند. اما شما هم همینطور. با کمک شما، ناظران می توانند تسهیل گر جامعه باشند، نه فقط سرایدار یا پلیس.

وقتی رفتار بدی می بینید، پاسخ ندهید. پاسخ دادن، رفتار بد را با تصدیق آن تشویق می کند، انرژی شما را مصرف می کند و وقت همه را تلف می کند. فقط پرچمش کن اگر پرچم‌های کافی جمع‌آوری شود، اقدامی به‌طور خودکار یا با مداخله ناظم انجام خواهد شد.

به منظور حفظ جامعه ما، مدیران این حق را برای خود محفوظ می دارند که هر گونه محتوا و هر حساب کاربری را به هر دلیلی در هر زمان حذف کنند. مدیران پیش نمایش پست های جدید را انجام نمی دهند. مدیران و اپراتورهای سایت هیچ مسئولیتی در قبال محتوای ارسال شده توسط انجمن ندارند.

[همیشه مدنی باش] (# مدنی باش)

هیچ چیز مثل بی ادبی یک مکالمه سالم را خراب نمی کند:

 • مدنی باشید چیزی را پست نکنید که یک فرد منطقی آن را توهین آمیز، توهین آمیز یا سخنان نفرت انگیز بداند.
 • تمیز نگهش دار. هیچ چیز زشت یا غیراخلاقی جنسی پست نکنید.
 • به یکدیگر احترام بگذارید. کسی را مورد آزار و اذیت قرار ندهید یا ناراحت نکنید، هویت افراد را جعل نکنید یا اطلاعات خصوصی آنها را افشا نکنید.
 • به انجمن ما احترام بگذارید. از ارسال هرزنامه یا خرابکاری در انجمن خودداری کنید.

اینها اصطلاحات مشخص با تعاریف دقیق نیستند — حتی از ظاهر هر یک از این موارد اجتناب کنید. اگر مطمئن نیستید، از خود بپرسید که اگر پست شما در صفحه اول یک سایت خبری بزرگ قرار گیرد، چه احساسی خواهید داشت.

این یک انجمن عمومی است و موتورهای جستجو این بحث ها را فهرست می کنند. زبان، پیوندها و تصاویر را برای خانواده و دوستان امن نگه دارید.

[این را مرتب نگه دارید] (# مرتب نگه دارید)

تلاش کنید تا چیزها را در جای مناسب قرار دهید تا بتوانیم زمان بیشتری را صرف بحث کنیم و کمتر تمیز کنیم. بنابراین:

 • موضوعی را در دسته بندی اشتباه شروع نکنید. لطفا تعاریف دسته را بخوانید.
 • یک مطلب را در چندین موضوع ارسال نکنید.
 • پاسخ های بدون محتوا ارسال نکنید.
 • با تغییر یک موضوع در میان جریان، آن را منحرف نکنید.
 • پست های خود را امضا نکنید — هر پستی اطلاعات نمایه شما به آن پیوست شده است.

به جای ارسال «+1» یا «موافق»، از دکمه «پسندیدن» استفاده کنید. به جای اینکه موضوع موجود را در جهتی کاملاً متفاوت قرار دهید، از Reply به عنوان یک موضوع مرتبط استفاده کنید.

[فقط مطالب خودتان را پست کنید] (#سرقت)

شما نمی توانید بدون اجازه چیزی دیجیتالی که متعلق به شخص دیگری است ارسال کنید. شما نمی‌توانید توضیحات، پیوندها یا روش‌های سرقت دارایی معنوی (نرم‌افزار، ویدئو، صدا، تصاویر) یا نقض هر قانون دیگری را پست کنید.

[تأمین شده توسط شما] (#قدرت)

این سایت توسط کارکنان محلی دوستانه و شما، انجمن اداره می شود. اگر سؤال دیگری در مورد چگونگی کار کردن دارید