انتخاب دستگاهUPSمناسب برای دوربین مدار بسته

سلام مهندس بزرگوار
مهندس در یک پروژه میخوام از دستگاه ups برای سیستم مدار بسته استفاده کنم، در این پروژه 8 عدد دوربین ahd دارم با dvr ، دستگاه ups باید چند VA باشه؟ و باطری ان چه ویژگی داشته باشه؟
اصولا روش محاسبه به چه صورت میباشد؟ از کجا باید متوجه بشم که این دستگاه چند ساعت برق سیستم رو تامین میکنه؟
ممنون مهندس عزیز.

1 پسندیده

سلام.
اول باید جریان مصرفی را محاسبه کنید . و بعد دستگاه UPS را انتخاب میکنم .
به عنوان مثال . هشت عدد دوربین داریم . هر کدام 2 آمپر مصرف میکنه . در مجموع میشه 16 آمپر . و یک عدد DVR 3 آمپر میکشه . و هر مصرف کننده ای که قرار با دستگاه UPS کار کنه . جریان مصرفی را محاسبه میکنیم .
راحترین روش . کل دوربین ها و Dvr و مصرف کننده های دیگر مانند پرژکتور های مادون قرمز و… را نصب کن . در شب با برق شهری جریان را اندازه گیری کن . دیگه محاسبات نمیخواد . دقیق تر از محاسبات است .و نسبت به جریان مصرفی UPS را انتخاب کن .
در مورد انتخاب UPS . چقدر بعد از قطعی برق شهری باید . برق تجهیزات را نگه داره اهمیت داره . مثلا دو ساعت یا هشت ساعت . که باید با مشتری توافق کنی UPS چقدر برق را در موقع قطع برق برق را تامین کنه . و جریانی که از UPS میکشی .
در مورد باتری تا جای که اطلاع دارم باتری های اتمی ماشین هستند . نسبت به آمپر ساعت هست . 55 آمپر ساعت یا 85 آمپر ساعت .
مهندس عزیز ببینیم نظر مهندس بزگوار چی هست .
متشکرم

سلام مهندس.
اولا اینکه دو نوع یو پی اس داخل بازار هست. خروجی 220 و خروجی 12 ولت
توصیه میشه حتما مدل 12 ولت انتخاب کنید بخاطر کیفیت بالاتر

شما هر دوربین 2 امپر در نظر بگیر و دی وی ار رو هم 5 امپر
الان 4 عدد دوربین جمعش با دی وی ار میشه 13 امپر

بعد مثلا شما رفتی یک منبع 12 ولت 20 امپر گرفتی
میای عدد 20 تقسیم میکنی بر 13
جواب میشه
1.53
یعنی حدود یک ساعت و نیم
دستگاه شما این مدت بدون برق کار میکنه