سیستم اطفا حریق اتاق ترانسفورماتور

سلام.
وقت بخیر.
من در یک پلنت صنعتی نسبتا مهم کار میکنم،
در اونجا تعداد ۱۵عدد ترانسفورماتور ۲۰/۰.۴ که ۵عدد خشک و بقیه روغنی هستند در توانهای مختلف و در اتاقهای جداگانه در کنار خطوط تولید قرار گرفتن.
جدیدا یک شرکت پیمانکار برای این اتاقها سیستم اطفا حریق طراحی و پیاده سازی کرده، نکته قابل توجه اینکه سیستم اطفا توسط آب انتخاب شده!!!
سوالی که از استاد ساسانفر و سایر دوستان دارم اینه که چطور ممکنه اونها به اینچنین تصمیمی رسیده باشند و این کار چه توجیهی داره؟
جالب اینکه از یکی از مهندسان برق شرکت هم که سوال کردم، عنوان کردن که مشکلی نداره و فرمان قطع کلیدهای ترانس قبل از باز شدن شیرهای آب صادر میشه و اتفاقی نمی افته!!
بر حسب چه بندها و چه استانداردهایی میشه این طرح اطفا حریق رو رد کرد و باهاش مخالفت کرد؟

همچنین لوله کشی هایی که برای این سیستم انجام شده به شکل نامناسب و در فاصله کمی از بدنه ی ترانس و خطوط ۲۰کیلوولت ورودی، در دل ترانس جا داده شده!!

@sasanfar#1689 متشکرم استاد

@mtr6710#1575 بله تصاویر رو دیدم . اطفا با آب توجیهی ندارد. در این مورد حتما با یک کارشناس اطفا حریق که معمولا مهندسین مکانیک هستند مشورت کنید

@sasanfar#1572 توی گروه عکسهاشو هم گذاشتم. لطفا ببینید. به نظر بنده که شکل اجرای لوله کشی ها هم بسیار خطرناک از نزدیکی کابل های فشار متوسط انجام شده.
یکی از دوستان توی گروه گفتن که اتفاقا یکی از روشهای موجود اطفا هستش

کار عجیبیه - اگر کلیدها باز نشود و اطفا صورت بگیرد یک محشر کبری می شود . در مورد اطفا باید سرچ کنم نمی دانم