پیشنهاد.............

مهندس سلام وقت بخیر.بنده در حوزه اتوماسیون(برق کنترل) مشغول به کار هستم,یه چند باری پروژه CNC( در حد عیب یابی)برام بوجود اومده و چون اطلاعی در موردش نداشتم قبول نکردم.می خواستم بدونم چطوری میتونم در این مورد اطلاعات کسب کنم آیا دوره رو بهم پیشنهاد میدین یا نظره دیگه ای دارید؟

سلام روز بخیر
برای ورود به حیطه تعمیرو نگهداری و نصب و راه اندازی ماشین های CNC باید در زمینه های زیر تسلط داشته باشید :
1- PLC - زیمنس - فانوک - آلن برادلی
2- درایوهای DC/AC
علاوه بر دو مورد بالا که شاید بتونید با حضور در دوره های آموزشی اطلاعات لازم رو کسب کنید باید روش های عیب یابی ماشین و کار با پارامترهای ماشین رو بلد باشید که این موضوع با توجه به تنوع گسترده سیستم های کنترل و مدل ها و سالهای ساخت مسلما کار ساده ای نیست . شاید اگر بتونید مدتی با یک تیم تعمیرات ورزیده همکاری و کارآموزی کنید خیلی کمک بکنه.
عجالتا برای سیستم کنترل Sinumerik 840D کتاب راهنمای نصب و راه اندازی و تعمیرات ماشین های cnc از سری کتابهای مثلث نارنجی رو پیشنهاد می کنم

1 پسندیده

مهندس حالا با توجه به اینکه من کارم چیزه دیگه ای هستش و خوب نمیخوام خیلی حرفه ای وارد حوزه cncبشم آیا با تهیه دو کتاب (خود آموز سیستم کنترل ونحوه عیب یابی مثلث نارنجی)کمکی بهم میکنه که بتونم مشکلات حداقلی دستگاه رو حل کنم؟پیشنهاد دوره cnc نماتک رو بهم میدید؟

سوالتون واضح نیست
اگر به عنوان یک موضوع جانبی میخواید وارد حیطه cnc بشید بهتره برنامه نویسی رو کار کنید نه تعمیرات و نصب و راه اندازی رو
چون در زمینه برنامه نویسی هم کتاب و بسته آموزشی موجوده و هم نرم افزارهای شبیه ساز
اگر با این پیشنهاد موافقید بسته cnc و ابزار برشی نماتک رو تهیه کنید
اگر کماکان میخواید در زمینه تعمیرات کار کنید اونهم بصورت غیر حرفه ای ( به گفته خودتون که من معنیشو نمیفهمم متاسفانه ) من توصیه بیشتری از اون هایی که قبلا گفتم ندارم