عدم اعمال نیروی زلزله

درود …
استاد موضوعی که توسط کارفرما مطرح شده اینه که نیروی زلزله به سازه اعمال نمیشه و ادله که مطرح کردن اینه که شما در load combination ها هیچ نیروی زلزله ای تعریف نکردید , یعنی به طور مثال ERY تعریف کردید ولی هیچ نیرویی براش تعریف نشده که اعمال بشه چون شما EX و EY تعریف کردید که هیچکدوم اصلا توو LOAD COMBINATION نیومده …
من هم بعد از موضوع مطرح شده که منطقی هم بود اقدام به حذف نیروهای EX & EY کردم و دیدم هیچ تغییری در سازه رخ نداد که طبیعی هم بود چون ما اصلا نیروهای EX و EY رو در ترکیب بارها نیاورده بودیم دیگه

درود دوست عزیز
اول از همه سپاسگزارم از اینکه اینقدر اهمیت می دهید به موضوع آموزش و علی الخصوص طراحی سازه مخزن بتنی و اینکه سوالها رو می پرسید. دوم اینکه عذرخواهی من را پذیرا باشید بابت تاخیر در پاسخ به دلیل مشغله آخر سالی بنده و از اینکه صبور هستید کمال تشکر را دارم.
در خصوص موردی که فرمودید همونطور که در فیلم آموزشی هم توضیح دادم دو روش برای محاسبه زلزله و اعمال آن معرفی و ارائه نمودم که شما هر روشی که مناسب و مورد قبولتون می باشد، می توانید انتخاب نمایید ، یکی اینکه شما بطور دستی محاسبه و به عنوان بار زلزله ناشی از وزن دیوار EW اختصاص دهید و دوم اینکه به عنوان EX , EY و با تعریف ضریب زلزله C در "User Defined seismic load pattern " بعهده نرم افزار بگذارید ولی میبایست دقت فرمایید که در ترکیبات بار از روشی انتخاب کردید استفاده نمایید مثلا در روش دوم ،میتوانید بجای EWx و EWy از Ex و Ey استفاده نمایید.
ضمن اینکه فایل هایی که در پیوست آموزش بوده صرفا بحث آموزشی دارد و احتمال دارد در داخل یکی از این فایلها دیده نشده باشد و ما همیشه (همانطور بارها خدمت شما عزیزان عرض کردم ) تاکید کردیم که بهتر است خودتان فایل بر مبنای آموزش بسازید که قطعا بهتر از فایل های آموزشی خواهد بود . :slightly_smiling_face: