خرید منبع تغذیه

سلام وقت بخیر , اول از همه اینکه من از دنیای الکترونیک صفرم , و میخوام قبل از اینکه دوره الکترونیک رو ثبت نام کنم بیام و تمام تجهیزاتی که توی لینک معرفی شدش هست رو تهیه کنم الان من فقط سر منبع تغذیه گیر کردم و نمیدونم چیکار کنم , هرجا میپرسم و میگم 48 ولت 2 آمپر میخوام میگن نداریم و 48 ولت 3 آمپر داریم یا 1 آمپر داریم , سوال من اینجاس اگر من 48 ولت 3 آمپر بگیرم به مشکلی نمیخورم در دوره ؟

سلام دوست عزیز، جریان یک منبع تغذیه در واقع بیشترین جریانی هست که میتونه تحمل کنه. بنابراین هرچه بالاتر باشه هم بهتر هست و هم گرانتر. بسته به کاربردتون به نظرم ۲ امپر کافی هست و اگر ۳ آمپر باشه که چه بهتر. در بیشتر کاربردها جریان در حد چند ده میلی آمپر هست ولی در آزمایش هایی که با موتور ها کار میکنیم، ممکن هست جریان در حد ۲ یا ۳ آمپر لازمتون بشه بسته به نوع موتوری که تهیه کردید.
در نهایت هم اول بهتون خوش آمد میگم به دنیای الکترونیک و بدونید که همه یک روزی از صفر شروع کردن و نکته بعدی اینکه لازم نیست که همه قطعات و لوازم رو تهیه کنید برای شروع. میتونید به تدریج تهیه کنید قطعات رو.

سپاس گزارم ازتون استاد من , بله حرف شما درسته اما خب من یه عادت دارم که باید حتما حتما وسایل رو اول تهیه کنم بعد برسم سمت دوره , خب شما فرمودید منبع تغذیه 48 ولت بگیرم و 3 آمپر اوکیه پس , من دوتا سوال دیگم دارم اونم اینه که مهمه چه برند و شرکتی باشه دستگاهای مولتی متر و اسیلوسکوپی که میخرم یا خیر؟

سلام دوست عزیز، متاسفانه در بازار ایران شما دسترسی به خیلی از برند های مطرح و معروف رو ندارید و مجبور هستید که دستگاه هایی که در بازار پیدا میشن رو استفاده کنید. در هر بازه زمانی هم یک سری برند ها در ایران معروف میشن چون همون ها موجود هستن. پس پیشنهاد من به شما این هست که به جای برند خوب، یک فروشنده خوب پیدا کنید که دستگاه رو با ضمانت و گارانتی بده.

بله حق با شماست , استاد حقیقتا من دارم این علم رو یاد میگیرم برای بحث تست نفوذ یعنی میخوام گجت هایی بسازم که خودکار تست نفوذ شبکه برای شرکت ها انجام بدن و خب پولشم خوبه از حق نگذریم , حالا کاری به ای بحث ها ندارم با دوره شما به علمی میرسم که بتونم خودم سخت افزار مورد نیاز رو سر هم کنم و ( کد نویسی و برنامه نویسی C و اسمبلی فولم ) و برنامه نویسیش کنم و بفروشم؟

سلام دوست عزیز، شما در این دوره خود میکرو و همچنین بسیاری از قطعات و مدارهای جانبی رو یاد میگیرد که باعث میشه بتونید با هر قطعه و ماژول و آی سی جدیدی هم کار کنید. بنابراین اگر خیلی خوب تمرین کنید و وقت بذارید، این بسته به شما در رسیدن به هدفتون کمک میکنه.

مهندس به این لینک پایین که میدم وارد بشید و ببینید این شماتیک هایی که کشیده رو من میتونم با خرید این دوره درک کنم یا خیر

سلام دوست عزیز، بله، ممکنه خود آی سی ها رو نشناسید ولی شماتیک رو متوجه میشید و فقط باید به دیتاشیت آی سی ها رجوع کنید که اون هم برای چند آی سی این کار رو میکنیم که آشنا بشید.