پارامتر خوانی استپر موتور به هنگام نوسان

با عرض سلام و خسته نباشید
من فصل مرتبط با پارامتر خوانی را مطالعه کردم ولی سوالات زیادی در این مورد دارم که امیدوارم برای شما خسته کننده نباشد
سوال فعلی من در مورد نوسانات استپر موتور است.خودرویی نزد من آمده که سه بار استپر موتور را تعویض نموده ولی هم چنان نوسان می زد,پارا متر های آن را نگاه کردم که به شرح زیر مهمترین آن را نوشتم
پارامتر استپر موتور : بین 24 الی 44 نوسان می کرد(سوال اول من این است که این پارامتر ها آیا از طریق ایسیو ارسال می شود که اگر چنین است آیا می توان از این پارامتر ها پی به وجود مشکلی به جز استپر موتور برد یا نه ,چرا که از روی پارامتر دستور نوسان از ایسیو می آید)
پارامتر سنسور اکسیژن:بین 0.9 ال 0.92 نوسان می کرد(سوال دوم این است که چرا این مقدار که باید بین 0.1 ال0.9 نوسان کند این اتفاق نمی افتد ,آیا می شود نتیجه گرفت که مشکل نوسان دور موتور از استپر موتور نیست و از سنسور اکسیژن است)
مابقی پارامتر ها درست بودن.

سلام ارادت
خودرو و نوع ماشین چیه؟

خودرو پراید با ایسیو زیمنس بایفیول یرو 2

سنسور اکسیژن باقی پارامتر هاش اوکی هستن؟

استور نوسان دائم داره ؟

بله

ببخشید منظور از استور چیست. اگر منظورتان استپر موتور بله نوسان کامل داره ولی یک دفعه رو 40 میره و یک دفعه میاد رو 22.راستش من خودرو های زیادی رو دیدم که به جای درست کردن مشکل نوسان از یک قطعه استپ موتور دستی استفاده کردن .من دنبال دلیل اصلی این اتفاقم و می خوام بدونم اگر استپ موتور خراب شده برای چی آیا نوسان زیاد باعث سوختن اسپ موتور شده و یا ایراد از ایسیو و آی سی مربوط به این قطعه است ,در صورت خرابی آی سی استپر موتور چه علایم مشخصی روی خودرو اتفاق می افته.یا می خوام بدونم آی سی استپر موتور از کدام آی سی دستور دریافت می کنه و این دستور برچه اساس داده میشه.یا ممکنه ای سی استپ موتور خراب نباشه و دلیلش از روی برنامه و یا آی سی دیگری باشه.
می دونم شاید شما در مورد این مطالب توضیح داده باشید و من هنوز به این مطالب نرسیده باشم .اگر این طور باشه ممنون می شم عنوان درس رو بفرمایید تا من مطالب آن بخش رو ببینم
با تشکر

سلام ایسیو رو بزارید روی دستگاه تستر ببینید بازم اوکی نیستش؟

سلام استاد شرمنده راستش خودرو رفته و ایسیو دیگه دستم نیست و از طرفی حس می کنم باید دوره رو کامل کنم و بعد سوالاتم رو بپرسم برای همین عذرخواهی می کنم ,انشالا بعد از مطالعه کامل دوره مزاحم می شم بازم ممنون