لرزش وصدای غیر عادی لباسشویی حایر اتوماتیک

سلام والا برای شروع پس ازدوره ،لباسشویی خودمون که حایر هست با موتور یونیور سال موقع خشک کن صدا میاد که مشخص بود از بلبرینگه با بدبختی باز کردم که بلبرینگ کاملا صدا میاد وآب رفته بود دیگ وبردم تراشکاری که گفت کاسه نمد احتمالا فابریک قطر شفتش ۳۷ بوده الان شده ۳۶ گفت بوش میزنم و دیگ به شفت سه نظام پرسی بود واونو برید وبا بوش قسمت شفت کاسه نمدو ۳۷ کرد بعدش،با پیچ ومهره استیل بست و بلبرینگ کاسه نمد هم عوض کردم و جا انداختم کمک ها هم تست کردم با فشار جا میرفت و انگار سالم بود بعد برای بستن ندونستم جای موتور کجاست وبرای تنظیم تسمه کلی آزمون وخطا کردم اولش که هرز تسمه مچرخید و بعد عقب تر آوردم تا بتونه بچرخونه بدبختی ورق جلو لباسشویی از جلو هم باز نمیشه و برای کار با موتور وکمک فنر لباسشویی رو باید بخوابونم و از زیر باید کار کنم خلاصه الان موقع خشک کن صداهای عجیب غریب و لرزش زیاد داره نمیدونم از کمک فنره یا ریگلاژ موتوره یا چیزه دیگه ای هست اصلا روانی ام کرده نزدیک یک ونیم تومن هم هزینه تراشکاری بلبرینگ وکاسه نمد کردم حالا حقیقتش نمیدونم چیکار کنم
تستشم نمیندونم کدوم دکمه هست ۱۳ که شستشو سریع هست دیگه نمیدونم چکار کنم

به نظرتون کمک هم باید عوض کنم ؟اگه نیاز به تعویضه چه مارکی بگیرم مال خودش پارکره واینکه تو اینترنت هم گشتم نوشته کمک الجی و سامسونک فقط نیوتونش مهمه ؟ طبق همونن چیزی که دوره گفتین درسته

۲۰۲۳۱۱۱۲_۲۲۰۴۳۳

سلام عزیزجان وقتت بخیر…
ببینید لرزش به عوامل مختلفی بستگی داره که مهم ترینش کمک فنر هست
چند تا از دلایل لرزش برات مینویسم بررسی کنید
1کمک فنر که با توجه به روش تستی که تو دوره گفتیم بررسیش کنید اگه مشکل داشت حتما هم نیوتون باشه و از لحاظ چاق و لاغریشم مثل نمونه خودش باشه خیلی از کمک ها تو برندهای مختلف یکسان هستند
2پایه های زیر دستگاه بررسی شه که خشک نباشه اگه تا الان عوض نشده حتما تعویض شه با نمونه فابریکش
3پوسیدگی اتاق مخصوصا اون قسمتی که کمک بهش وصل میشه این قضیه باعث میشه که کمک سر جا خودش فیکس نشه، میتونی ورق جوش بدی و با ایزوگام محکمش کنی
4خشک شدن لاستیک دور درب که همیشه باعث ایجاد سروصدا و حتی لرزش میشه
5خشک شدن شلنگ های جاپودری
6تاب داشتن دیگ که باید ببینی تراشکارت تونسته درست تابگیری کنه یا نه
7تراز نبودن دستگاه که باز برمیگرده به پایه های زیر دستگاه یا شل و سفت بودنش که باعث میشه اتاق دستگاه به ی طرف کله کرده به اصطلاح😉

1 پسندیده

ممنونم

برای تست باید چه چیزی و انتخاب کنم مثلا ۱۳ شستشو سریع هستش حالا برای اینکه تست کنم که دور تند فقط کار کنه چه عددی باید به دستگاه بدم؟

عکس پنل دستگاه بفرستید

۲۰۲۳۱۲۲۸_۱۰۴۳۲۱

برنامه 15 Spinهستش که میشه دور خشکن یا همون دور بالا.
برای تست مستقیم موتور بهترین گزینه است.

ممنونم متشکر

تو دور خشک کن پمپ بدون آب کار میکنه مشکل نداره برای تست ؟اصولا پمپ لباسشویی بدون آب برای اینکه تست کنیم کار کنه مشکل نداره ؟

سلام جهت تست مشگلی نداره