ستون های مخزن بتنی

درود و عرض ادب …

مشکل وجود داره اینه ک اصلا توو ستون ها بهم لنگر و برش نمیده و میگه برش و لنگر صفره… فکر میکنم توو ستون هام مشکلی وجود داره که نمیتونم پیدا کنم مشکل چیه … چون اصلا توو قسمت اتصال ستون ها به فنداسیون هم زمانی که تنش های فنداسیون رو میبینم تغییری در حالتش وجود نداره , تنش های فنداسیونم کلا جوابگو نیست و مقادیر بالایی رو نشون میده در صورتی که در فایلی که نیمه دیگر سازه رو مدل کردم تنش ها خیلی خیلی کمه … نمیدونم علت چیه … ممنون میشم راهنمایی بفرمایید …
هردو فایل رو به پیوست ارسال میکنم…
10.000-5.rar (994.9 کیلوبایت)
10.000-4-1.rar (979.6 کیلوبایت)

Capture13

Capture12

1 پسندیده

سلام دوست عزیز ، هنگام آنالیز کردن مدل شما متوجه شدم برنامه SAP چند تا پیام Warning دارد که البته نیاز به زمان بیشتری به بررسی فایل شما دارد ولی بزرگترین ایراد مدل شما که مربوط به موضوع مورد نظر شما هم نیز می باشد ،خدمت شما عرض می کنم. به نظر می رسد مقدار ضریب بستر شما هنگام تعریف فنر خیلی مقدار کوچیکی می باشد که فکر می کنم مقدار 0.45 برحسب kg/cm3 باشد و نه kg/m3 و دوما اینکه حتما برای جلوگیری از خطای ناپایداری می بایست در دو جهت X و Y هر چند مقدار کوچیک (مثلا 0.1 kg/cm3 و یا بر اساس واقعیت بر مبنای گزارش ژئوتکنیک) فنر تعریف نمایید. هرچند مشکل شما پس از بررسی روی مدل با این موارد حل شد ولی همچنان Warning دارید (که نیاز به زمان بیشتری جهت بررسی می باشد)ولی یکی از ایردات که بنظرم بی تاثیر نیست تقسیم بندی شبکه فونداسیون و یا محل ستون می باشد که باید بگونه ای باشد که ستون در وسط چشمه یا المان قرار نگیرد . تصور بنده این است با همین موارد هنگام آنالیز دیگر دچار Warning نشود. موارد درست نمایید اگر باز به مشکل خوردید حتما دوست عزیز بهم اطلاع دهید. موفق باشید :slight_smile:

1 پسندیده

درود دوباره …
آخه استاد توو این نمودار به kg/cm داده عدد ks رو که برابر 0.45 گرفتیم
Capture
و سوال بعدیم اینه که زیر ستون ها و دیوار ها باید کاملا گیر دار باشه یا خیر؟

1 پسندیده

درود دوباره
دوست عزیز شما اشتباها تو مدل بر حسب کیلوگرم بر متر مقدار ۰/۴۵ وارد کردید .
در خصوص سوال دوم خیر حتما به بخش آموزش برید علت کاملا توضیح دادم خدمتتان :smiling_face:

1 پسندیده

ممنونم …
استاد SAP به ما لیستوفر نمیده؟

1 پسندیده

درود نه متأسفانه

1 پسندیده