محاسبات مربوط به تعداد دور کلاف ها

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیزم استاد مرادی
استاد وای خدا بر سرم نخدید از من من کل آموزش رو دیدم اما متوجه نشدم تعداد دور و قطر سیم برا الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز چطور حساب میشه توی اموزش ها هم گشتم پیداش نمی کنم کدوم بخشه میشه لطف کنی یه یاداوری کنید
البته جدای از اون که الکتروموتور رو بار میکنم و قطر و تعدا دور رو میشماریم
مثلا الکترو موتر کاملا اتیش گرفته و نمی تونیم از اون استفاده کنیم ایا میشه مثل ترانفورماتور ها تعداد دور کلاف ها و قطر سیم ها رو محاسبه کرد

در آموزش خریداری شده از محاسبات تعداد دور و قطر سیم در موتورها چیزی گفته نشده و فقط از الگو برداری باید استفاده کنید

استاد عزیزم بازم ممنوم
ایا برای محاسبات باید دوره دیگه ببینم چه دوره ای ممنون اگه بفرمایید
اخه حقیقتا من قدم اینه که برم سمت موتور ها و پمپ ها و ژنراتور های کشتی ها
اخه من چابهار خدمت میکنم و شغلم نیروی دریایی ارتش هست و به عنوان شغل دومم میخوام استفاده کنم

و یک درخواست دیگه هم داشتم اگه لطف کنید و بفرمایید گوه های چوبی که روی کلاف توی شیار پمپ های مثل کفکش ها استفاده میشه رو ازکجا تهیه کنم اگر شماره ای دارید ممنون میشم بفرمایید

درود بر شما فکر میکنم در کشتیها از موتورهای ویژه ای استفاده نمیشود و شما در حد آموزش درجه دوم قادر به پیچیدن تمامی آنها باشید مگر اینکه موتورها دالاندر و یا دو سرعته و یا کسر شیار وووو باشند که باید برای رسیدن به تعمیر آنها دورهای پیشرفته تری ببینید وژنراتورها نیز لازم به دیدن دورهای پیشرفته دارند . برای تهیه گوه های روی کلاف که همان نی یا بامبو یا خیزران هستند به بازارهای گل و گیاه مراجعه کنید