سیم پیچی ترانسفورماتورها

بار عرض سلام و درود فراوان بر استاد خستگی ناپذیر استاد مرادی عزیز
استاد عزیزم می خواستم بدونم که الان ما پیچیدن ترانسفورماتور ها رو یادگرفتیم
ایا الان من بخوام یک ترانسی بپیچم که برق ۲۲۰ منزل رو به من سه فاز ۲۲۰ بدهد که امکان کم و زیاد کردن فرکانس رو هم داشته باشم میتونم بپیچم ایا امان پذیر است
علت پیچیدن این چنین ترانسی اینه که برای تست کمپرسور های کولر گازی و یخچال ، که جدیدا اینورتر شدن و برق مستقیم منزل نمیشه تستشون کنیم هست .
میدونید که مدتی هست که لوازم خانگی به سمت اینگونه موتور ها رفته که درایور داخل دستگاه میاد برق ۲۲۰ خونه رو میگیره و تبدیل به سه فاز ۲۲۰ میکنه ، البته به من اینجوری گفتن
مورد بعد اینکه ایا این سه فاز ۲۲۰ با اون سه فاز ۳۸۰ فرق داره ؟ البته میونم که برق سه فاز امریکایی ۲۲۰ است . منظورم در این مورد کمپرسور ها است.
و مورد بعدی اینکه واقعا من نمی دونم سه فاز ۲۲۰ هست یا سه فاز ۳۸۰ فقط اینگونه شنیدم
و اخرین مورد اینکه ایا میتونم ترانس ۲۲۰ به سه فاز ۳۸۰ درست کنم ، برای تست الکترو موتور های سه فاز

درود بر شما در بسته تقدیمی حداکثر تا ترانسها و اتو ترانسهای تکفاز زیر 2KW گفته شده ترانسهای قدرت و ترانسهای جوشکاری و ترانسهای با هسته آلفا و بقیه گفته نشده و خود کلاس دیگری را میطلبد در ضمن داخل اینگونه وسایل از برق سه فاز استفاده نمیشود بلکه همانند موتور ماشین لباسشویی موتور آن سه فاز پیچیده میشود و بصورت تکفاز با استفاده از خازن راه اندازی میشود و برای کم یا زیاد کردن فرکانس باید از اینورترهای متغییر که بسیار گران قیمت هستند استفاده شود برای تست الکتروموتورهای 3فاز نیز میتوانید با خازن بصورت تکفاز راه اندازی کنید

1 پسندیده

بسیار ممنون
استاد عزیزم اگه بخوام دوره تکمیلی و یا همون درجه یک رو ببینم کدوم دوره رو باید بگیرم و ایا اونم خود شما استادش هستید

متاسفانه به دلیل عدم امکانات لازم جهت آموزش درجه یک هیچ آموزشگاهی وجود ندارد اما بعضی از اساتید بصورت خصوصی آنهم بصورت تک درس آموزش میدهند (مثلا موتورهای دالاندر یا کسر شیار ) برای اطلاع بیشتر با آقای مهندس جداری تماس بگیرید

1 پسندیده