آزمایش هیدرومتری

با عرض سلام و احترام ، یه سوال در مورد انتخاب نمونه برای آزمایش هیدرومتری داشتم در حین فیلم مربوطه اشاره به این شد که اگر نمونه 50 گرم اگر از زیر الک 200 انتخا شود دیگر ستون اضافی برای در صد رد شده نیاز نیست درصورتیکه فرقی ندارد اگر نمونه زیر الک 200 هم انتخاب شود باید درصد های رد شده باز بر درصد رد شده الک 200 ضرب شود و بعد تقسیم بر 100 شود خواستم یه توضیحی در این مورد بدهید.

سلام، لطفا" توضیحات آزمایش رو از اول فیلم یعنی تهیه نمونه تا محاسبات مربوطه کامل و با حوصله مرور بفرمائید. اگر نمونه عبوری از الک ۲۰۰ باشد، فقط یک ستون محاسباتی whole یعنی تعمیم دادن نتایج حذف میشود و نیازی به محاسبات اضافی ندارد

با سلام و عرض ادب
اگر کل نمونه عبوری از الک 200 را در آزمایش هیدرومتری استفاده شود یک ستون محاسباتی whole کم میشود
اگر مثلا عبوری از الک 200 مثلا 150 گرم باشد و ما 50 گرم عبوری از الک 200 را برای آزمایش هیدرومتری برداریم همچنان ستون اضافی راداریم
و ما چوندر آزمایش هیدرومتری چون 50 گرم استفاده میکنیم ستون اضافی راداریم

باسلام و عرض ادب
من صحبت شما را متوجه هستم و فیلم را چند بار نگاه کردم بحث من این هست اگر 50 گرم نمونه را از زیر الک 200 در آزمایش هیدرومتری انتخاب شود باز ستون whole را داریم وگرنه نتایج اشتباه بدست میاید
لطفا بررسی نمایید و پاسخ را ارائه دهید
خودم چهارده سال هست در شرکت ژئوتکنیک مشغول هستم از همکاران هم استعلام گرفتم همین موضوع را تایید کردند.
با تشکر

اگر از الک ۲۰۰ مصالح آزمایش هیدرومتری اخذ شود، ستون whole با ستون آخر دزصد عبوری یکسان خواهند شد. ۲۹ سال در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی به همراه ۲۷ سال تدریس در دانشگاه مشغول هستم. استاندارد قدیم و جدید هیدرومتری را دقیق مطالعه کنید

با سلام و عرض ادب

استاد عزیز هدف من از سوال پرسیدن زیاد در یک موضوع خدای نکرده بی احترامی به شما نباشد هدف من فهمیدن و یاد گیری یک موضوع هست خواهشا اگر اشتباهی در کارم دارم راهنمایی کامل بفرمایید تا اصلاح کنم.

ببینید به عنوان مثال ما در آزمایشگاه درصد عبوری از الک 200 ما 47% بدست آمده هست حالا 50 گرم نمونه رد شده از الک 200 را برمیداریم و آزمایش هیدرومتری انجام میدهیم قرائت اولین عدد هیدرومتر عدد 50 شده هست و درصد رد شده معادل این عدد هیدرومتر با استفاده از روابط 94 %درصد در میاید خوب رد شده از الک 200 ما 47% درصد بود درصد ردشده بعدی باید نزولی باشد نمیشود 94% باشد پس باز ستون whole نیاز هست اگر 94 در صد را ضربدر 47 درصد کنیم تقسیم برصد کنیم میشود 44.2 درصد که از 47 درصد کمتر میشود ولی شما میفرمایید اگر نمونه 50 گرم عبوری از الک 200 باشد دیگر نیاز به ستون whole نداریم خوب اگر اینطوری باشد رد شده از الک 200 ما 47 درصد هست و درصد های عبوری اولین قرائت هیدرومتری 94 درصد درصورتی که باید از 47 درصد کمتر باشد و روند نزولی داشته باشد. ممنون میشم پاسخ بنده را کامل بدهید تشکر

سلام جناب پورحسینی وقت بخیر
جناب مهندس مرادی فرمودند که در صورتی که پاسخ ها و استدلال هایی که در طول آموزش به اون ها استناد شده برای رفع نیاز شما کفایت نداشته لطف بفرمایید یک شماره تلفن ارسال بفرمایید تا ایشون به صورت تلفنی مبحث رو برای شما توضیح بدهند.

09127666341