دلیل نشناختن آردینو چیست؟

سلام مهندس عزیز من وقتی آردینو مو وصل میکنم تو device managr این رو میاره :
Error

سلام سرچ کنید درایور اردوینو + مدل برد دانلود کنید و بعدش هم نصبش کنید اموزشش هم تو اینترنت هست

سلام دوست عزیز، بسته به نوع آردوینو و همینطور نوع سیستم عامل، شما باید سعی کنید درایور دستگاه رو پیدا کنید و روی سیستم خودتون نصب کنید.
اکثر بردهایی که با usb به کامپیوتر وصل میشن روشون یک آی سی مبدل سریال به usb داره. این آیسی مستقیم به پایه های rx و tx میکرو و همینطور به دوتا از پایه های کانکتور usb روی برد وصل شده. معمولا دو مدل اصلی که استفاده میکنن سری ch343 هست و یا ft232 (یا مدل های دیگر مشابه) که میتونید روی آی سی رو بخونید و ببینید از کدوم مدل هست. حالا داخل اینترنت بگردید و درایور مربوط به اون آی سی رو برای سیستم عامل خودتون پیدا کنید.

من چند تا درایور نصب کردم.کابل ها رو هم چک کردم ولی نشد

من داشتم با آردینو یک کد آپلود می کردم که از طریق سریال مانیتور روشن و خاموش می شد.
وقتی کد آپلود شد یک بار که لامپ رو تست کردم آردینو خاموش شد و این رو تو device manager می آورد

دوست عزیز، اگر برد شما کار میکرده ولی از کار افتاده ممکن هست که آسیب دیده باشه.

بله قبلا کار می کرد ولی از وقتی این پروژه رو انجام دادم این اتفاق براش افتاد

آسیب دیدن برد دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. احتمال این هست که در حین آزمایش، ولتاژ اشتباهی به پایه های میکرو وارد شده و یا ولتاژ ورودی مدار بیش از حد بوده. در برخی موارد ممکن هست که الکتریسیته ساکن بدن شما باعث جرقه و سوختن برد شده باشه. در صورتی که برد شما به عنوان یک دستگاه usb شناخته نمیشه و مطمئن هستید که درایور اون درست نصب شده، ممکن هست با تعویض چیپ مربوط به کنترل usb بتونید برد رو تعمیر کنید. یک چیپ کوچک نزدیک سوکت usb هست که معمولا یا ft232 هست و یا ch340. احتمالا اون آسیب دیده. اگر میکرو سالم باشه، با تعویض اون، برد تعمیر میشه.