مهندسی معکوس بردهای الکترونیک

سلام وخدا قوت به جناب مهندس معین و مجموعه خوب نماتک وسایر دوستان وهمکاران که به هر نحوی زحمت میکشن
استاد در کل مهندسی معکوس برای تعمیرات بردها به چه شکله؟ واصلا به چی در تعمیرات الکترونیک مهندسی معکوس میگن ؟ اگر فایلی یا روشی هست اعلام بفرمایید چون خیلی برام جالبه وچالش شده
بنده بسته تعمیرات الکترونیکی رو تهیه کردم وعالیه🦋

سلام دوست عزیز، کلا مهندسی معکوس یعنی اینکه شما به یک دستگاه و یا سیستم که الان ساخته شده و کار میکنه دسترسی پیدا کنید و با تجزیه و تحلیل اون بفهمید که چطوری کار میکنه با هدف اینکه در نهایت بتونید دقیقا مانند اون دستگاه رو بسازید.
متاسفانه من بسته های آموزشی زیادی رو دیدم که صرفا از تیتر مهندسی معکوس استفاده کردن و صرفا به توضیح قطعات و یک سری مدارهای ساده میپردازن.
به نظر من مسیری که در بسته تعمیرات الکترونیکی پیش گرفتیم رو با دقت ادامه بدید. ما الکترونیک رو به طور کامل از الکترون ها شروع میکنیم به آموزش دادن تا مدار های بسیار پیشرفته و تقریبا تمامی قطعات رو آموزش میدیم و خیلی از اونها رو هم مدارهاش رو عملی تست میکنیم و مدارهای معروف و پراستفاده در دستگاه های مختلف رو با شرح کامل آموزش میدیم.
من در طول بسته هم این مورد رو توضیح میدم که شما اول باید بدونید یک دستگاه (یا بخشی از یک دستگاه) چطوری کار میکنه و بعد میتونید اون رو تعمیر کنید. مهندسی معکوس هم در تعمیرات همین نقش رو داره.

یک نکته مهم در انتها اضافه میکنم. الان کمتر مداری رو میتونید پیدا کنید که داخل اون میکروکنترلر وجود نداشته باشه. قطعاتی که وارد دنیای الکترونیک دیجیتال میشن، براشون برنامه نویسی میشه و کدها به صورت ۰ و ۱ روی میکروکنترلر ها پروگرم میشن. این کدها قابل دستیابی نیستن و اکثرا توسط خود شرکت ها هم در دسترس قرار نمیگیرن. این باعث میشه که مهندسی معکوسی در این دستگاه ها به مشکل بخوره و شما نیاز به دونستن الکترونیک دیجیتال داشته باشید.
اگر این قسمت براتون جذاب هست، بهتون پیشنهاد میکنم که بسته جامع الکترونیک رو تهیه کنید. ما در اون بسته هدفمون تولید دستگاه های الکترونیک هست و نه تعمیر اونها و طور جامع به مباحث الکترونیک دیجیتال و برنامه نویسی اونها و میکروهای avr و arm میپردازیم.
دقت کنید که اون بسته به دید شما برای تعمیرات کمک میکنه ولی هدف اصلی اون این هست که شما بتونید یک دستگاه رو طراحی و تولید کنید.

1 پسندیده

سلام ممنون از بیان شیوا و رسای شما استاد عزیز کاملا صحبتهای شما به جاست. سپاس از شما

1 پسندیده