فصل اول بسته الکترونیک

سلام
قسمت هفتم فصل اول اموزش موقع رسم شماتیک روشن کردن فرستندهir مقاومت رو بجای اینکه سر راه مثبت باتری قرار بدید بعد از سر منفی ال ای دی قرار دادید…خواستم بدونم دلیل خاصی داره؟ممنون میشم پاسخگو باشید تا الان دو سوال دیگر من بی پاسخ مونده بعد از گذشت چند روز

سلام جناب مهندس وقت بخیر

لطف بفرمایید ویدیوی آموزش فروم رو مشاهده بفرمایید توضیحات مربوط به نحوه نوشتن عنوان سوالات داخل ویدیو مطرح میشه که سوال تون برای سایر کاربران فروم هم قابل استفاده باشه.

پاسخ هم از جانب مهندس معین در اسرع وقت ارسال میشه.
ایشون همواره در طول هفته پاسخگوی تمامی سوالات فروم هستند.

موید باشید

سلام دوست عزیز، من همیشه سعی میکنم که سوالات زیر یک هفته پاسخ داده بشن. اگر در مواردی پاسخ شما بیشتر از ۷ روز طول کشیده، عذرخواهی ما رو بپذیرید.
در مورد پاسخ سوالتون:
یک مدار الکترونیکی همونطور که در فصل اول هم اشاره کردیم، یک مسیر بسته هست که الکترون ها در اون حرکت میکنن. این رو با یک لوله بسته حلقه ای هم مدل کردیم تا درک بهتری پیدا کنیم. جریان آب میشه جریان الکتریکی و حرکت الکترون ها. ولتاژ هم میشه اون انرژی ای که الکترون ها رو به حرکت در میاره که میشه شبیه یک پمپ آب.
مقاومت هم شبیه یک گرفتگی داخل لوله هست که جلوی جریان اب رو میگیره و اون رو کند میکنه. حالا اگه گرفتگی قبل از پمپ آب باشه یا بعد از اون، هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه. در یک مدار هم ساده که یک باتری داره و یک ال ای دی و یک مقاومت هم به همین صورت هست. شما چه مقاومت رو بعد از ال ای دی بذارید و چه بعد از ال ای دی، مقاومت جریان رو کاهش میده و نور ال ای دی کم میشه. چونکه جریان ال ای دی و جریان مقاومت از یک شاخه رد میشن و با هم برابر هستن.