خرید هیتر هوای گرم

سلام دوست عزیز، بسته به این داره که قراره از هیتر چه استفاده ای بکنید؟ مثلا برای باز کردن lcd خیلی از لپ تاپ ها، شما باید دورش رو با هیتر گرم کنید تا چسبش باز بشه. (برای تعمیر webcam هایی که بالای lcd هستن معمولا باید شیشه روی lcd رو جدا کرد.)
برای این کار باید از سشوار های صنعتی با دمای مناسب برای کاربردتون استفاده کنید.
اما اگر هدفتون دمونتاژ کردن قطعات هست، باید از هیتری استفاده کنید که دمای خیلی بیشتری بتونه ایجاد کنه که قلع رو آب کنه و همینطور سرش هم بتونه متمرکز تر گرما رو فوت کنه. اگر هم که آی سی های BGA رو میخواید ریبال کنید یا تعویض کنید هم باز هیتر های خیلی حرفه ای برای این موارد هم هست که حتی مدل هاییش هست که با امواج IR گرما رو ایجاد میکنه.
ولی در مصرف عام به نظر من همین هیتر هایی که چسبیده به کنار استیشن های لحیم کاری خیلی از موارد رو جواب میده.

سلام دوست عزیز، کلا چند تا برند معروف داریم برای استیشن های لحیم کاری که یاکسون، گورداک و کوییک هستن. (شاید برند های دیگه هم اومده باشن ولی همیشه این ۳ تا مطرح بودن). قیمت هاشون کمی با هم فرق داره ولی برای مصرف شخصی و غیر صنعتی، هر سه مورد به طور کامل کار شما رو راه میندازن. توی دیجی کالا سرچ کنید “هویه و هیتر” پیدا میکنید. سایت های تخصصی دیگه هم هستن که می تونید از اونا هم تهیه کنید. مدل های مختلفی هم که دارن به نظر من خیلی برای مصرف شخصی تفاوت ایجاد نمیکنه. مثلا مدل آنالوگ و دیجیتالشون وجود داره که به نظر من برای مصرف غیر صنعتی فرقی ندارن و قبلا دیجیتال قیمتش مناسب تر بود الان رو نمیدونم.

1 پسندیده

محدوده دمایی چقدر با وات چقدر؟

سلام. ممنون علیرضا جان از راهنمایی ات. حالا ببینیم مهندس معین نظرش چیه؟

سلام. جناب مهندس
برای کار تعمیرات الکترونیک هیتر با چه مشخصه ایی خریداری کنیم که کارمون گیر نیفته؟

سلام مهندس. بیشتر برای مونتاژ و دمونتاژ قطعات smd میخوام. حالا با چه مشخصه ایی بخریم؟

با سلام آقای ابولی
من از مدل هیتر gordak 952 استفاده میکنم و کاملا راضی هستم و قیمت مناسبی هم داره باز هم با مهندس معین مشورت کنید
موفق باشید