استفاده از خازن با ظرفیت و ولت بالاتر

یه پاور دارم که که در قسمت DC خازن MKT زرد رنگ 1 میکرو 370 ولت در اندازه تقریبی 1سانتی متر در 1/5 قراردارد که یه پایه به گراند و یه پایه دیگه به چندتا خازن 1000 میکرو و 18 ولت و16 ولت و خروجی یکی از پایه های ترانس وصل است . که در سرچ کردن فقط خازن پلی استر 10میکرو 400 ولت یافتم . میشه استفاده کنم.
یه توضیح کامل در تفاوت جنس قطعه که اگر هم نوع نباشند چیه و اگه ولت وظرفیتش بالاتر باشه تا چه حدی مجازیم و آیا محاسبه ای هست که بتونیم با آن حد استفاده برای قطعه ای جهت تعیین اندازه استفاده کرد . و یا به چه نکاتی باید توجه داشت برای هر قطعه ای که هم اندازه اش گیر نیامد؟ یه توضیح قابل فهم و ساده که اگه با همچون مشکلی روبرو شدم بشه حل کرد . با تشکر از توجه تان .

سلام دوست عزیز، اینکه یک خازن MKT با ولتاژ ۳۷۰ ولت در قسمت ثانویه مدار شما وجود داره یکم عجیب هست. خازن های MKT با ولتاژ های حدود ۴۰۰ ولت رو به عنوان فیلتر های EMI در ورودی منابع تغذیه استفاده می کنند. آیا مطمئن هستید که پایه های این خازن رو درست مسیر یابی کردید؟ کلا ولتاژ ۴۰۰ ولت نباید در سمت ثانویه وجود داشته باشه و کار منبع تغذیه هست که این ولتاژ رو کم کنه.
در مورد انتخاب خازن های معادل هم، شما باید ظرفیت خازن رو به همون مقدار قبلی استفاده کنید ولی مجاز هستید که ولتاژی بالاتر از ولتاژ قطعه قبلی استفاده کنید. معمولا در طراحی ها برای کاربردهای متفاوتی از خازن های متفاوتی استفاده میشه و به همین دلیل بهتر هست که به جای هر نوع خازن، از همون مدل استفاده کنید.
کلا خازن ها با توجه به یک سری خصوصیاتشون مثل داشتن پلاریته، مقاومت معادل و سلف معادل، با هم متفاوت هستند. یک سری از خازن ها هم در نوع سوختن با هم تفاوت دارن. برای مثال، خازن هایی که به عنوان خازن های x و y شناخته میشن، هنگام سوختن، یکی اتصال کوتاه و دیگری اتصال باز میشه و خیلی مهم هست که وقتی خازن رو تعویض میکنید، به این نکته دقت کنید.