خطرات استفاده از منابع تغذیه که با برق شهر کار می کنن و به صورت ماژول هستن

سلام دوست عزیز، استفاده از منابع تغذیه که با برق شهر کار می کنن و به صورت ماژول هستن، همونطور که خودتون هم فرمودید برای کسی که تجربه کمی داره میتونه خطرناک باشه. از طرف دیگه، داشتن یک منبع تغذیه متغیر که محدود کننده جریان هم داشته باشه، باعث میشه که شما بتونید با خیال راحت آزمایش هایی که دوست دارید رو روی قطعات مختلف انجام بدید و خیالتون هم راحت باشه که اتفاق بدی نمیفته.
اگر شما احساس می کنید که خطری از این بابت شما رو تهدید نمیکنه، من استفاده از ماژول HLK که گفتید رو بهتون پیشنهاد می کنم. منبع تغذیه بسیار خوش ساخت و با کیفیتی هست. ولی حتما قسمتی از منبع که پایه ها به ۲۲۰ ولت وصل میشن رو خیلی خوب عایق کنید که خطری نداشته باشه براتون.

سلام آقای مهندس. علت چی هست که در بسته الکترونیک راحت به دانشجویان نمی گید یک ماژول HLK-PM01 بخرند و یک دوشاخه براش بذارن و ورودی رو بزنن به برق و دو تا سوسماری با سیم هم لحیم کنن واسه خروجی تا مشکل منبع تغذیه به راحتی حل بشه؟ آیا انجام این کار مشکل خاصی تولید میکنه یا ترسیدین طرف تازه کار باشه خودشو به برق بده که اینو نگفتین؟ ممنون میشم جواب بدین. چون اگه خوب باشه میخوام یکی درست کنم و مداراتی که آموزش میدین رو با این تغذیه کنم.