نحوی شبیه راکتورهای Steam Reforming و اکسیداسیون متان و تبدیل به گاز سنتز

در فرایند تولید گاز سنتز به روش MSR و اکسایش جزئی که به صورت سری قرار دارند و شامل یک پری ریفرمینگ یک پرایمری ریفرمینگ و سکندی ریفرمینگ(راکتور اکسیداسیون هستش ) چگونه میتوان راکتورها را شبیه سازی کردم. راکتور پری ریفرمینگ دارای فضای خالی و بستر کاتالیست هستش (که خودم نظرم استفاده از یک راکتور سنتیکی برا قسمت خالی از کاتالیست (چطور میتونم این راکتور را به حالت واقعی نزدیک ترکنم ) و قسمت پر شده با یک راکتور پلاگ و پرایمری ریفرمر با یک یا چند راکتور پلاگ و قسمت اکسیداسیون هم به دلایل فضای خالی و بستر کاتالیست هم صورت راکتور اول یعنی ترکیبی از راکتور استوکیومتری و پلاگ. چطور میتونم این فرایند را به حالت صنعتی خیلی نزدیک تر کنم ایا امکان طراحی همزمان با HTRI و اسپن هایسیس هستش که یک جواب بهتری بگیرم چون راکتور من کوره هستند. آیا کوره های هایسیس این قابلیت را به من میدهند ؟ سپاس گزار میشم اگر تجربه ای در این موضوع دارید با من در اشتراک بگذارید‌‌‌برای رسیدن به حالت بسیار واقعی

سلام
از چند راکتور سری باید استفاده کنید.
امکان استفاده همزمان از HTRI یا Aspen EDR و HYSYS برای شبیه‌سازی راکتور میسر نیست.
در کل با استفاده از راکتورهای Conventional نمیشه راکتورها رو با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی فرآیند با شباهت زیاد به واقعیت مدل کرد. اگر برای فرآیند مد نظرتون مدل مربوطه وجود داشته باشه، میتونید از مدل‌های راکتورهای پالایشگاهی استفاده کنید (که برای فرآیند ریفورمینگ متان در نسخه 11 و ماقبل این مدل وجود نداره) یا اینکه باید خودتون کدنویسی کنید.
موفق باشید

1 پسندیده