reinfocing های نازل مخزن

باسلام و احترام خدمت مهندس عظیم نژاد عزیز
مهندس جان اگر صفحه ۷۲ pdf استاندارد API 650-2021 را ملاحظه بفرمایید .پد تقویتی را در سمت راست شماتیک ارائه شده مشاهده میکنید که پد تقویتی بر روی جوش عمودی پوسته مخزن قرار گرفته است و خطوط جوش تا روی reinforcing plate کشیده شده اند و فاصله پنجه جوش تا لبه سوراخ پد تقویتی را با حرف F نشان داده است.سوال این است که آیا پد تقویتی باید دو تیکه نصب شود و دوباره جوشکاری گردد یا نه و اگر نه .پس چرا خط جوش را تا روی پد تقویتی کشیده اند.باتشکر

با سلام خدمت شما دوست عزیز.

ممنون از سوال بسیار دقیق شما. با توجه به بررسی که من کردم احتمالا میبایست اون بخشی که بر روی پد هست به صورت خط چین باشه زیر در صورتیکه حتی اگر پد به صورت دو تکه نیز ساخته شده باشد به دلیل محدودیت استانداردی امکان قرارگیری خط جوش ها در یک راستا بسیار کم می باشد. به عنوان مثال هم در بالا سمت راست همان نازل که فاصله G را نشان داده است خط چین بر روی پد قرار گرفته است.
در ارتباط با اینکه امکان چند تکه بودن پد تقویتی خدمتتان عرض کنم که امکان ساخت به این صورت وجود دارد اما میبایست کلیه خطوط جوش بر اساس حداقل های استاندارد بازنگری گردند و زمانی که عرض وق معمولا کم باشه از چند تکه کردن می توان استفاده کرد. این شرایط در مخازن سایز بزرگ اتفاق می افتد.

سپاس.