ارتباط بین سیمولاتور PLC با سیمولاتور HMI برای استفاده از extenal tags

عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب مهندس برنده فرد
از آنجایی که بنده نه سخت افزار PLC را به صورت فیزیکی در اختیار دارم و نه سخت افزار HMI رو در اختیار دارم هر کدام از برنامه ها رو از سیمولاتور مختص به خودشون استفاده کرده و تست میکنم. اما وقتی خواستم به جای استفاده از تگ های اینترنال در HMI از تک اکسترنال استفاده کنم و برنامه ای را که در PLC نوشتم به سیمولاتور Touchpanel ارتباط بدم متاسفانه به هیچ وجه موفق نشدم. از راه های مختلفی امتحان کردم. مثلا IP ارتباطی رو تغییر دادم و یا ارتباط بین PLC , Touchpanel رو روی پروفیباس گذاشتم اما باز هم این امکان فراهم نشد. در تدریس بخش HMI در دوره جامع زیمنس تلویحا اشاره فرمودید که این امکان فراهم است و این کار را در جلوتر خواهید کرد اما تا پایان آموزش بخش HMI این امر تست نشد و با تگ های داخلی و یا سخت افزار واقعی تست ها صورت گرفت. خواستم بپرسم آیا اساسا این امر امکان پذیر است یا خیر و اگر در دوره تدریس شده میتونید بفرمایید در کدام بخش این رو تدریس کرده ای؟
در آخر خواستم تشکر کنم از تدریس فوق العاده خوبتون و امیدوارم همواره سلامت باشد

سلام وقت بخیر
لطف دارید خیلی ممنون
سیمولاتور PLC رو فعال کنید و HMI رو هم سیموله کنید فقط در قسمت SET PG PC INTERFACE رو حالت PLCSIM قرار بدید و نوع شبکه که مثلا اترنت هست هم همونجا انتخاب کنید باید کار کنه
موفق باشی

image

image

image

image

مجددا عرض سلام و وقت بخیر
بله امتحان کردم و درست شد. سپاسگزارم بابت پشتیبانی بسیار خوبتون

1 پسندیده

سلامت باشی :pray: