درخواست فایل ورد plant identification and numbering system مربوط به بند کرخه

@asgarie#3424 خیلی ممنون

در مورد تفاوت VESSEL , TANK باید خدمتتون بگم که معمولا مخازن تحت فشار رو به عنوان PRESSURE VESSEL نامگذاری میکنند که سیال دارای فشار عملیاتی بالاتر از فشار اتمسفریک داخل آنها قرار میگیرد مثل انواع درام ها و سپراتورها و راکتورها
مخازن ذخیره سیالات مثل نفت و فرآورده های نفتی اصطلاحا تانک ذخیره STORAGE TANK میگویند که فشارهای اتمسفریک یا کمتر از اون رو دارا میباشند
برای اطلاعات بیشتر میتونید کتاب GPSA رو مطالعه کنید
منظور از درین (DRAIN) نازل خروجی مایع و منظور از VENT نازل خروجی گاز در زمان تعمیرات و نگهداری مخازن هستش .این دو نازل در شرایط عادی بسته بوده و دارای BLIND یا در پوش هستن پس هنگامیکه هدف تخلیه سیال داخل مخزن باد استفاده میگردن

[upl-file uuid=204369a9-9fa9-47a7-a2dc-4672199e7772 size=226kB]introduction-to-storage-tank.pdf[/upl-file]

@asgarie#3232 سوال دیگه ای که داشتم اینه که فرق بین vessel ، drain و tank چی هستش؟ گویا از نظر فشار سیال و فراریت فرق دارن ممنون میشم واضح توضیح بدین

سلام استاد وقتتون بخیر
فایل ورد مربوط به plant identification and numbering system مربوط به بند کرخه رو میخواستم. چرا فایل ضمیمه مربوط به فصل های ابتدایی این دوره در فلش قرار داده نشده؟

@asgarie#3232 سلام
شما فایل مربوط به استانداردهای IPS رو دارید که آپلود کنید؟ قاعدتا باید حجم استانداردهای IPS زیاد باشه. سایتی هست که بشه تمامی استانداردهای IPS را مشاهده و دانلود کرد؟

@asgarie#3232 سلام استاد گرامی
فایل یا کتاب الکترونیکی مربوط به استانداردهای IPS دارید که برای من آپلود کنید؟

در مورد فایل استاندارد IPS میتونید از اپلیکیشن رو از کافه بازار دریافت کنید
و یا در صورت نیاز با بخش فروش نماتک هماهنگی کنید مدارک مربوطه رو درخواست کنید تا من براتون تهیه کنم

انواع pressure vessel & storage tank

@asgarie#3232 تشکر

سلام خوبین من حتما پیگیری میکنم لطفا اگه فایلی رو خواستید یا در فروم درخواست کنید یا به ایمیل شخصی من ایمیل بزنید
E-mail : rezaasgarie@yahoo.com

[upl-file uuid=b65a62e2-5d67-439b-96f3-aa3ca7b1a161 size=83kB]plant-identification-numbering-system.docx[/upl-file]