negative floor in pdms

سلام استاد
در ذیل یک floor چند negative ساختم که در هایرآرکی هم اضافه میشوند ولی دو سوال:

اول اینکه چطوری میتوانم سریع بفهمم کدامیک از هایرآرکی در کجای مدل هست. چون وقتی کلیک کنم در هایرآرکی المانی در هایرآرکی رنگی یا … نمیشه

دوم چطوری میتونم عمق (thickness) رو تغییر بدم؟ وقتی modify میکنم ضخامت رو در attribute هم height تغییر میکنه ولی در عمل چیزی تغییر نمیکنه

باتشکر

1 پسندیده

با سلام و عرض ادب

در خصوص سوال اول، شما روی هر المانی کلیک کنید در DESIGN EXPELORER مشخص هست و منظور سوال شما رو متوجه نشدم.

در خصوص سوال دوم، در خصوص MODIFY بهتر هست از TAB مروبط به این بخش استفاده کنید و یا اگر در attribute این کار رو انجام میدید، حتما enter بزنید تا مقدار تایید بشود.

سلام مجدد و احترام

سوال اول ام این بود که وقتی روی اسم احجام توپر کلیک میکنیم اون جسم رنگش عوض میشه و معلوم میشه کجاست ولی توی negative ها وقتی روی اسمش در نوار سمت چپ کلیک هم میکنم در صفحه گرافیکی (drawlist) چیزی رنگی یا … نمیشه تا بفهمم این neg. کجاست.
الان من یک floor ساختم که توش چندتا negative ایجاد کردم هی باید روی اسم یکی بزنم بعد modify رو بزنم تا بفهمم کجاست. راه دیگه نداره؟

سوال دوم همون کار که میفرمایید رو انجام میدم هم از توی tab تغییر دادم هم یکبار دیگه از توی attribute و اتفاقا عدد height عوض هم میشه ولی در عمل بصورت گرافیکی تغییر رخ نمیده. حس میکنم بجای اینکه از سمت عمق (زیر حجم منفی) اضافه بشه. از سمت بالاش اضافه میشه و چون بالاش خالیه عملا تفاوتی به چشم نمیاد. درسته؟ و راهش چیه؟

باتشکر

1 پسندیده