درایو LS موضوع مقاومت ترمز و یونیت ترمز

با سلام وقت بخیر .
در مورد یک درایو 55 کیلووات درایو LS - is5 برای تنظیم پارامتر مقاومت ترمز به همراه یونیت ترمز پارامتر FU2-75 باید روی چه عددی ست بشه ؟
عدد صفر ( none ) - عدد یک (int-DB-r) - عدد دو(EXT-DB-r )
همچنین پارامتر FU2-76 ؟
این درایو مربوط به قلاب جرثقیل سقفی می باشد .

1 پسندیده

سلام
به طور کلی دو راه برای استفاده از مقاومت ترمز در درایوهای LS هست. 1- بدون استفاده از DB-Unit (یونیت ترمز دینامیکی) که معمولا در درایوهای با توان کمتر از 30 اسب استفاده میشه 2- با استفاده از DB-Unit (یونیت ترمز دینامیکی) که در درایوهای با توان بالاتر از 30 اسب مورد استفاده قرار میگیره
در مورد استفاده از مقاومت ترمز در درایو 55 کیلووات، طبق منوال درایو is5، پارامتر Fu2-75 برای حالت شماره 1 (بدون استفاده از DB-Unit) استفاده میشه، برای توان 55 کیلووات نیاز به DB-unit دارید تا بتونید مقاومت ترمز رو استفاده کنید.
من تصویر اون بخش منوال رو براتون ضمیمه کردم که بتونید بیشتر مطالعه کنید.
DB

1 پسندیده

سلام وقت بخیر مهندس.
طبق این کاتالوگ پارامتر FU2-75 باید روی حالت 2 یعنی مد اکسترنال باشه و با تنظیم پارامتر fu2-75 پارامتر fu2-76 هم فعال میشه .
این درایو پنج ساله که با مقاومت ترمز به همراه یونیت ترمز دینامیکی به درایو متصل بوده و کار می کنه و پارامتر fu2-75 روی حالت یک تنظیمه (اینترنال).
و در این حالت وقتی به درایو فرمان میدی در شیب منفی DEC ، ولتاژ ورودی یونیت ترمز از 700ولت dc به 550 ولت میرسه و ولتاژ اضافی از سمت موتور به درایو توی مقاومت تخلیه میشه.
من این پارامتر Fu2-75 روی حالت دو یعنی مد اکسترنال گذاشتم و دقیقا همین رفتار رو داشت .
پس چه فرقی با هم دارند مد یک و دو ؟
پارامتر Fu2_76 بهتره روی چه تایمی ست بشه؟

با سلام، برای اتصال یونیت مقاومت ترمز و اتصال مقاومت ترمز، ترمینالهای متفاوتی در درایو تعبیه شده اند. دلیل این امر این هست که ترانزیستورهایی که خود درایو برای تخلیه ولتاژ باس در مقاومت ترمز داره برای کیلوواتهای بالا جوابگو نیست و باید از یونیت مقاومت ترمز استفاده کنید.
پارامترهایی که ذکر شده برای حالتی هست که مقاومت ترمز مستقیما به درایو وصل شده و این پارامترها بر روی یونیت مقاومت ترمز کار نمیکنند.
در مورد پارامتر FU2-76 باید متناظر با قدرت گشتاور ترمز و زمان پیوسته ی ترمزی که مدنظرتون هست متناظر با جدول زیر پارامتر رو تغییر بدین.
توجه داشته باشید که توان مقاومت ترمز شما در هر حالت ممکنه لازم باشه تغییر کنه.
DB2

1 پسندیده