پروگرام ic stm32f103ret6

سلام خسته نباشید استاد من آی سی stm32f103ret6 رو نمتونم پروگرام کنم چطور ببرمش تو مد پروگرام موقع پروگرام ارور زیر رو میده اگر میشه دیتاشیت رو بررسی کنید بگید چطور انجام بدم چون من دیتاشیت نمیتونم بخونم پایه بوت صفر و یک چطور باید باشه در این چیپ تا وارد پروگرم بشه پروگرامر st-ling-v2هست کامپایلر keil هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
۲۰۲۳۱۰۰۱_۱۵۵۹۴۸
۲۰۲۳۱۰۰۱_۱۶۰۶۲۷

سلام دوست عزیز، متاسفانه این ارور دلایل زیادی میتونه داشته باشه. لطفا در خود نرم افزار stlink سعی کنید به میکرو connect بشید و ببینید آیا وصل میشه یا نه؟ ممکنه میکرو آسیب دیده باشه و باید مطمئن بشیم که میکرو سالم هست.
اگر میکرو سالم هست، ممکنه به هر دلیلی فلش شما قفل باشه. باید Stm32Cube Programmer و یا utility رو داشته باشید و به میکرو وصل بشید و دنبال گزینه RDP - Read Out Protection بگردید باید در option bytes باشه و اون رو خاموش کنید.
image

اگر مشکل برطرف نشد، فرکانس پروگرمر رو کم کنید. نسخه keil هم میتونه مشکل ساز باشه. بعضی از نسخه ها با بعضی از میکرو ها مشکل دارن. به نظرم یا آخرین نسخه رو استفاده کنید برای همه چیز و اگر نشد، یک نسخه قبل تر رو هم امتحان کنید.
اگر نشد، یک سری اطلاعات بیشتر به من بدید:
شما ۲ تا عکس ارور فرستادید که با هم فرق دارن. هرکدوم در چه شرایطی ایجاد شدن؟
برد رو خودتون طراحی کردید یا برد دیسکاوری هست؟ عکس برد و مدلش رو بفرستید.
چرا نمیتونید دیتاشیت رو بخونید؟ آیا دیتاشیت رو پیدا نکردید؟
نرم افزار پروگرمر به روز هست؟ اصلا پروگرمر وصل میشه به میکرو یا کلا نمیشناسه؟
کدوم پایه ها رو برای پروگرم استفاده میکنید؟
از اول با همین ارور مواجه شدید یا اولش کار میکرد و بعد به مشکل خوردید؟
آیا تغذیه مدار مناسب هست؟
آیا درایور ها درست نصب هستن؟ میتونید روی سیستم دیگه امتحان کنید و keil و همه چیز رو از ابتدا نصب کنید؟

سلام مجدد این ارور در utilityهست
Screenshot (71)

دوست عزیز، لطفا همه مواردی که در پاسخ عنوان شده رو انجام بدید و تمامی سوالات رو با دقت و حوصله پاسخ بدید.
من در قسمتی از پاسخ در مورد Read Out Protection توضیح دادم. اروردی که در عکس شما وجود داره هم دقیقا همین مورد هست که حدس من رو خیلی قوی تر میکنه. قسمت option bytes رو پیدا کنید و مطابق با عکسی که ارسال کردم اون قسمت Read Out Protection رو روی Level 0 بذارید و سپس گزینه unselect all رو بزنید و بعدش apply.
این کار رو انجام دادید آیا؟

بله مهندس دقیقا همین مورد بود و مشکل حل شد ممنون در پناه حق

1.ارور اول مربوط به keil در هنگام پروگرام و دومی به نرم افزار پروگرامر stm
2.بله برد طراحی خودم هست.
3.زبانم مشکل دارد.
4.بله نرم افزار ها بروز و پک ها هم بروز هستند.پروگرامر وصل میشه و شناسایی پردازنده و پارت نامبر انجام میشه.
5.gnd&dio&clk
6.بله از اول مشکل همین بود و کلا اجازه پروگرام نمیداد.
7.بله منبع تغذیه آزمایشگاهی هست و ورودی برد هم فیلترهای مناسب کار گذاشته شده.
8.درایور ها نصب هستند و در پردازنده های دیگر چنین مشکلی ایجاد نشد و کار انجام شد.
*با همان موردی که اول عنوان کردید مشکل بر طرف شد گفتم جواب این سوالات هم بذارم شاید برای کسانی که این مشکل رو دارند مفید باشه *
خیلی ممنون استاد چند روز درگیر این مشکل بودم خیلی لطف کردین :pray:

1 پسندیده