پروژه کنترل جهت با ic L293D

سلام خدمت استاد گرامی
ببخشید مزاحم وقت شریف شدم
یه مشکلی برام پیش اومده که
در این پروژه من مشکل دارم که وقتی من ولتاژ 24 ولت را به ولتاژ Vs برای ولتاژ موتور وصل میکنم ic به شدت داغ میشود نمیدونم چرا ، فکر کنم وقتی حتی ورودی هم وصل میکنیم به شدت داغ میشه .
علت در چیست ؟؟

ولتاژ متصل به Vs رو 24 گذاشتم و با رگولاتور 5 ولت کردم و به Vss دادم و به محض اتصال ولتاژ 24 به ic به شدت داغ میشه
؟؟؟

سلام ممکن هست بعضی قطعات از اول خراب به دست شما برسند برای منم چندبار پیش اومده بصغی قطعات هم از ویژگی ها شون هست قطعات مثل رگولاتور و درایور موتور منتهی در این مورد اگر لودی روی مدار نباشد قطعا آی سی سوخته و نیاز به تعویض هست حتی ممکنه اشتباه خودتان به صورت سهوی سوزانده باشید مدار رو دوباره به دقت ببندید و چند با سیم کشی بررسی کنید در نهایت تعویض قطعه نکته مدار رو کامل ببندید چون همان طور که گفتم خروجی کار مهم هست یا حق

مهندس ببخشید بنده منظور شما را از لودی نمی‌فهمم
گفتید اگر روی آی سی ها لودی نباشد سوخته است
متوجه نشدم

بسیار عالی
مشکلی ندارد
سعی میکنم دوباره تهیه کنم

روش تست اون ها چیه مهندس با مولتی متر نمیشه تست کرد ؟؟

سلام مجدد منظور باری هست که روی آی سی درایور موتور قرار می گیرد یعنی خروجی آی سی که همون موتور هست

بهترین روش و کامل ترین تست تست دما از آی سی و بستن کامل مدار هست

آها ببخشید عذرخواهی میکنم
من نتونستم فارسی اون رو بخونم

بسیار عالی تشکر

سلام دوست عزیز، رگولاتور های خطی برای تبدیل ولتاژها به هم، تلفات خیلی بالایی به صورت گرما دارن و برای تبدیل ۲۴ ولت به ۵ ولت اصلا پیشنهاد نمیشه از رگولاتور خطی استفاده کنید.
در مورد داغ شدن خود IC هم لطفا از سلامت همه قطعات مطمئن بشید و حتما توجه کنید که مدار درست بسته شده باشه. اگر ولتاژ ها درست باشن و مدار درست بسته شده باشه، دلیلی نداره که مدار کار نکنه.