تفکیک کردن ثانیه و دقیقه وساعت در hmi

مهندس سلام وقت شما بخیر.مهندس من ساعت و دقیقه و ساعت میخوام توی hmi بصورت تفکیک شده داشته باشم یعنی ساعت جدا و همینطور دقیقه و ثانیه.حالا طبق فایلی که براتون فرستادم , میتونم اینا رو توی hmi وارد کنم ولی نمیتونم به صورت جدا جدا مانیتورش کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید
dhf

سلام وقت بخیر
از دو تا فانکشن میتونید استفاده کنید برای جدا سازی یا ترکیب زمان
فانکشن اول( FC50) زمان رو بصورت جداگانه ، روز ، ساعت ، دقیقه ،ثانیه میگیره و در یک متغیر 32 بیت در فرمت TIME بر حسب و میلی ثانیه به شما برمیگردونده
فانکشن دوم (FB40) زمان رو با فرمت TIME بصورت 32بیت میگیره وبصورت جداگانه ، روز ، ساعت ، دقیقه ،ثانیه و میلی ثانیه به شما برمیگردونده

image

image

42637538_MillisecToTime_Lib_TIA_Portal_V15.zip (329.8 کیلوبایت)
43184859_TimeToMillisec_Lib_STEP7_TIA_Portal_V15.zip (289.5 کیلوبایت)

هر دو فانکشن رو میتونید دانلود کنید :point_up: :point_up: :point_up:

مهندس وقت شما بخیر،خیلی ممنونم بابت این دو فانکشن ارسالی ،فقط این فانکشن ها رو خودتون نوشتید درسته؟
مهندس من دقیقا همین تفکیک و میخوام توی hmi دلتا هم میخوام پیاده کنم چون زبانscl نمیدونم ،نمی تونم متوجه برنامه شم ،اگه لطف کنید و بصورت لدر برای من توضیح بدید ممنون میشم.

سلام وقت بخیر
خیر من ننوشتم این فانکشن آماده زیمنس هست
البته این به HMI شما مربوط نمیشه این جدا سازی یا ترکیب در PLC انجام میشه و شما در HMI فقط نمایش میدید یا زمان رو وارد میکنید و عملا در IO FIELD روی HMI شما به مموری هایی که به ورودی یا خروجی این فانکشن داده شده ارتباط میدید
موفق باشی

مهندس من طبق عکسی که براتون فرستادم تونستم زمان و تفکیک شده توی hmiبیارم ولی فقط می تونم زمان و بدم ،حالا اگه بخوام ادامه برنامه ای که توی عکس بالا براتون فرستادم رو بنویسم طوری که زمان خروجی هم همین طور که زمان و میدم زمان هم تفکیک شده بتونم بخونم چطوری میشه باید تقسیم کنم یا طور دیگه ای میشه اینکار و کرد.لطفا راهنمایی بفرمایید.این برنامه رو میخوام توی plc دلتا بزنم.
و اینکه این فانکشن هایی که فرمودید مربوط به خوده زیمنس هستش رو از کجا می تونم بهش دسترسی داشته باشم.

سلام وقت بخیر
من با plc delta خیلی آشنایی ندارم و فرمت زمان رو نمیدونم
ولی اگه از plc siemens استفاده کنید با این فانکشنها میتونید دو طرفه تبدیل انجام بدید
موفق باشی

https://support.industry.siemens.com/cs/start?lc=en-US

برای دریافت اطلاعات تکمیلی از این سایت میتونید استفاده کنید :point_up: :point_up: :point_up:

https://support.industry.siemens.com/forum/WW/en/?block=0&tab=1#!?&SortOrder=lastpost_desc