مشکل در نمایش بافر adc arm stm32

سلام استاد پروژه برد اموزشی stm32f030f4 هست که مشکل داره داخل پاتی اینطوری نمایش میده ریلترن هم همین طوره فقط وقتی که روی دکمه ریست یا AVCC یا adc انگشت میزارم درست میشه اگر میشه بروژه رو تست کنید با برد نمیدونم برد سالمه یا نه به هر جهت راهنمایی کنید ممنون میشم
MDK-ARM.rar (3.8 مگابایت)
p2.rar (8.1 مگابایت)
Screenshot (40)

سلام دوست عزیز، فقط در این پروژه به این مشکل برخوردید؟ آیا مطمئن هستید که سیم gnd هم وصل هست؟
آیا سیم های rx و tx سالم هستن؟ مبدل usb به سریال چطور؟

سلام استاد مشکل از موارد گفته شده نیست.

سلام استاد، امکانش هست از نویز باشه برد اینطور که من بررسی کردم خروجی رگولاتور 3.3ولت وصل شه با یه مقاومت جامپر به vddaو سمت دیگر جامپر ، مدار ریست میکرو هست و کلا دو تا خازن فیلتر برای ورو دی و خروجی رگولاتور در نظر گرفته شده.

این سوال من رو پاسخ ندادید. آیا فقط در این پروژه به مشکل خوردید؟ شما در پاسخ فرمودید که مشکل از موارد گفته شده نیست. ولی اگر میکرو سالم باشه، مبدل سالم باشه و سیم ها سالم باشن، اتصالات برقرار باشن و درایور مبدل هم به درستی نصب شده باشه، هیچ دلیل دیگه ای وجود نداره برای اینکه ارتباط سریال شما درست کار نکنه.
به نظر من باز هم ارتباط گراند مدار با گراند usb کامپیوتر رو چک کنید.
در مورد نویز هم، ارتباط سریال خیلی در برابر نویز مقاوم هست و برای طول سیم های کوتاه نگران نویز نباشید.

سلام مجدد استاد حقیقتش من تازه دوره رو تموم کردم برد آموزشی که تهیه کردم توی پروژه adc دست کار نمیکنه ولی تو سایر موارد ارتباط سریال درست هست و فقط این مشکل در بخش adc هست.

اگر فقط در این پروژه مشکل بوجود اومده، احتمالش هست که مشکل از خود کد و یا تنظیمات پروژه باشه. سایز بافر رو زیاد کنید. سعی کنید ببینید با غیر فعال کردن کدام قسمت ها مشکل برطرف میشه تا از مشکل سرنخ پیدا کنید.
در صورت امکان، شماتیک مداری که بستید و عکس از خود برد بفرستید شاید نکته ای داخلشون بشه پیدا کرد.

استاد مدار و کد همونی هست که در آموزش بوده و من سایز بافر رو کمو و زیاد کردم مشکل حل نشد حتی بجای استفاده از sprintf از متغیر usigned int استفاده کردم و ورودی آنالوک رو بهش دادم بازم مشکل حل نشد فقط در هر دو مرحله مثلا اگر برد جند ثانیه خودش مقدار رو بخونه خود به خود برست میشه و به محض اینکه من دستم رو از اطراف برد حرکت میدم دوباره مقدار اشتباه میشه پروژه رو براتون ارسال کردم استاد لطفا بررسی کنید ببینید آیا کد اشکال دارد تا چند دقیقه دیگر من عکس مدار رو قرار میدم ممنون

۲۰۲۳۰۶۱۱_۱۷۳۴۴۸

مشکل از کد نیست به نظر ولی عجیبه واقعا. ولی من مجدد این جمله رو تکرار میکنم که اگر میکرو سالم باشه، مبدل سالم باشه و سیم ها سالم باشن، اتصالات برقرار باشن و درایور مبدل هم به درستی نصب شده باشه، هیچ دلیل دیگه ای وجود نداره برای اینکه ارتباط سریال شما درست کار نکنه. بنابراین حتما مشکلی در یکی از این موارد وجود داره.
آیا منبع تغذیه تون نویز نداره؟