دوبل کردن جریان در ترانس 12 ولت 2 آمپر

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان،
بنده رو در رابطه با افزایش جریان در ترانس 12 ولت 2 آمپر راهنمایی کنید همه دوستانی که می تونند کمک و راهنمایی ام کنند لطفا جواب بدهید ممنونم می شوم،
سوال دومم، اینه که آیا با موازی کردن چند خازن الکترولیتی میتوان جریان رو افزایش داد؟؟

09367265542
می توانید توی واتساپ هم جواب و راهنمایی ام کنید یا کلیپی که بتونه کمکم کنه رو بفرستید، من بیشتر روی آمپلی فایر و مدار های قدرتی اش کار میکنم مممنونم

سلام دوست عزیر شما میخواهید لتاژ دوبل با ترانس بسازید یا می خواهید آمپر ترانس رو افزایش بدید اگر نیاز به ولتاژ دوبل برای راه اندازی آپ امپ یا تقویت کننده های ابزار دقیق دارید میتوانید دو خازن را سری کنید و خروجی ترانس رو به پل دیود بدید و سر مثبت پل دیود به مثبت خازن و منفی به منفی و اتصال وسط دو خازن سری را به عنوان گراند بگیرید اما اگر قصد افزایش جریان خروجی ترانس رو دارید متاسفانه راهی به جز تعویض ترانس به ترانس قوی تر ندارید و یا باید ترانس مطلوب خود را طراحی کنید.

1 پسندیده

سلام ممنون که جواب دادید من فقط میخواستم بدونم که جریانو میشه دوبل کرد یا نه، که شما فرمودید باید ترانسو عوض کنم بازم ممنون متوجه شدم، آیا با موازی کردن خازن ظرفیت بالا با ولتاژ 12 ولت بنظرتون جریان افزایش نمیابد؟

بعد اگه یه ترانس 24ولت دو آمپر داشته باشم ولتاژ رو که میشه 12ولت کرد ولی جریان بازم همون 2 آمپر میشه یا نه میتوان افزایشش داد؟؟؟

سلام مجدد
با موازی کردن خازن جریان بار تغیر نمی کند و حتما باید ترانس عوض شود
اگر 24 ولت دو آمپر بذارید و دی سی و صافش کنید ولتاژ دی سی 1.41ضرب می شود بعدم به رگولاتور بدید حدودا دو برابر می توانید جریان دی سی خروجی با ولتاژ 12 ولت داشته باشید

لازم به ذکر هست که این مورد در موردی کاربرد داره که شما تمایل به خروجی dc داشته باشید در غیر این صورت اگر ولتاژ acنیاز دارید تنها راه تعویض ترانس با آمپر بالاتر هست