موتور کولر موتوژن 1/2

با سلام و احترام خدمت اساتید معزز و گرامی

یک موتور کولر موتوژن 1/2 تونستم پیدا کنم:

1. موقع قلم زدن دو تا از ورق های دیناموبلش رو خراب کردم و اونها رو از روی موتور جدا کردم. آیا میتونم با این وضعیت بپبچمش؟
  2. چون موتور به شدت سوخته بود و به سیم ها دست میزدم از بین میرفتن. از طریق سایر همکاران فعال در این رشته مقداری اطلاعات به دست آوردم می خواستم شما تایید کنید.
    44
    45
    46
    نمره سیم استارت هم 50 گفتن هستش
    لازم به ذکر هست که شناسنامه موتور هم به شکل زیر هستش:
    IMG_۲۰۲۳۰۸۰۶_۱۸۰۸۰۷_۷
1 پسندیده

سلام .
در مورد سوال اول . بله میشه سیم پیچی کرد .
و در مورد سوال دوم .
حلقه بزرگ - حلقه متوسط - حلقه کوچک – سایز سیم
تند ---- 52 – 45 — 43 — 80 یا 85
کند 75 ------------ 72 ----- 55
استارت 40 – 35 — 30 ---- 45

. دوست خوبم اگر برای یادگیری سیم پیچی را انجام میدی . از الکترو موتور کولر شروع نکن . اول از موتورهای سه فاز شروع کن . بعد الکتروموتورهای تک فاز در آخر موتور کولر سیم پیچی کن .
اگر هم میخواهی از کولر شروع کنی . دور تند یا دور کند را حذف کن . برای شروع کار سیم پیچی کولر سخته . یا علی
متشکرم

بله با اینکه موقع قلم زدن ضربه خورده و کنده شده باز هم میتونید سیم_پیچی کنید

با درود خدمت کارآموز گرامی در ابتدا باید خودم را معرفی کنم :مرادی هستم مدرس ماشینهای الکتریکی و از دوستان گرامی دیگر بابت راهنمایی باید تشکر کنم اما از آنجاییکه پاسخ به این سوال را وظیفه خود میدانم باید بگویم که با کم شدن طول استاتور مقداری جریان اضافی از سیم پیچها عبور خواهد کرد که میتوان با بالا بردن مقاومت در آن این جریان را کنترل نمود تا موتور داغ نکند خوب نقشه دور تند وکند و استارت کاملا صحیح میباشد اما تعداد دور و قطر سیمها را من مجددا اعلام میکنم دور تند از بوبین بزرگ به کوچک 45 و 44 و 35 قطر سیم 0/80 دور کند 70 و 70 قطر سیم 0/55 و راه انداز 35 و 35 و 35 و 20 قطر سیم 0/40 که در کلافهای 3 بوبینه یکی از 35 ها حذف میشود . در ضمن دوست ما پیشنهاد کرده بود که برای یادگیری یکی از دورهای موتور حذف شود باید بگویم که اگر تصمیم به این کار گرفتی فقط میتوانی دور کند را حذف کنی زیرا راه انداز فقط برای دور تند طراحی شده و دور کند فاقد استارت میباشد و در اینگونه موتورها در دو حالت تند و یا کند ابتدا موتور با دور تند راه اندازی شده سپس چنانچه دور کند انتخاب شده باشد پلاتین ادامه حرکت را به کلافهای دور کند انتقال میدهد

2 پسندیده